4 października 2019 09:18

17. KFG: na zgłoszenia do konkursów filmowych czekamy jeszcze do 31 października!

Przypominamy, że jeszcze przez niespełna miesiąc, do 31 października br., można nadsyłać  swoje propozycje na konkursy filmowe – polski i międzynarodowy – 17. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. A o tym, jakie obrazy powalczą o główne nagrody, powiadomimy najpóźniej 11 listopada.

KFG startuje już za dwa miesiące (5-8 grudnia). Program w tym roku będzie bardzo bogaty, a festiwalowe wydarzenia odbywać się będą nie tylko na Uniwersytecie Krakowskim, ale też po raz pierwszy w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Podobnie jak w ubiegłym roku zaprosimy Was też do Kina Kijów.

Kinomani już teraz ostrzą sobie apetyty, i słusznie! Ale o tym, co pokażemy na KFG, zależy także od Was – filmowców! Przypominamy, że wciąż otwarte są listy zgłoszeniowe na dwa konkursy, polski i międzynarodowy. Twórcy – ci profesjonalni i ci nieco mniej – mają pełne pole do popisu. Do wyboru szeroki wachlarz kategorii (od dokumentu, poprzez fabułę, skończywszy na produkcjach eksperymentalnych) i tematyki (poza wspinaniem, wszelkie aktywności związane z górami, przyrodą etc.). Poniżej warunki, jakie zgłaszający muszą spełnić.

Polski Konkurs Filmowy

 • Do konkursu mogą zostać zgłoszone filmy autorstwa polskich filmowców, zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku.
 • Należy ściągnąć i wypełnić formularza zgłoszeniowy (w formacie doc). Zalecamy również, aby formularz wydrukować, podpisać i przesłać go w formie skanu (pdf, jpg).).
 • Termin nadsyłania filmów upływa 31 października 2019 roku. W tym terminie należy nadesłać na adres:pt@wspinanie.pllink do ściągnięcia filmu (wetransfer, dysk Google etc.) w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy (jw.).
 • Uwaga! filmy wysłane na nośnikach typu CD i DVD nie będą przyjmowane.
 • Informacja o zakwalifikowanych filmach zostanie ogłoszona najpóźniej 11 listopada 2019 roku.

Międzynarodowy Konkurs Filmowy

 • Do konkursu mogą zostać zgłoszone filmy autorstwa polskich filmowców, zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku.
 • Zgłoszenia będą przyjmowane poprzez portal FilmFreeway. Za zgłoszenie pobierana jest opłata – Early bird 15 USD, Regular Deadline 20 USD, Late Deadline 35 USD.
 • Filmy powinny zostać dostarczone w formacie Full HD (mov lub mp4, AAC Audio Codec) wraz ze skryptem w języku angielskim.
 • Informacja o zakwalifikowanych filmach zostanie ogłoszona najpóźniej 11 listopada 2019 roku.

Regulamin konkursów filmowych jest dostępny na stronie www.kfg.pl.

Brunka
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum