11 września 2019 13:47

Zako Boulder Power 2019, czyli Puchar Polski w boulderingu w Zakopanem

W niedzielę, 8 września, w Zakopanem odbył się Puchar Polski w boulderingu. Impreza zamykała długi sportowy weekend, którego kulminacją były Mistrzostwa Europy. Krajowym zmaganiom towarzyszyła piękna pogoda, a na najwyższym stopniu podium zameldowali się – Magdalena Suder oraz Adrian Chmiała.

W zawodach wzięła udział nieliczna grupa zawodników – 12 panów i 7 pań… Częściowo na absencję wpłynęły wspomniane Mistrzostwa Europy, w których wystartowała 9 naszych reprezentantów. Z tej grupy jedynie o start w Pucharze pokusili Bianka Janecka, Natalia Kałucka i Adrian Chmiała.

Najlepiej z przygotowanymi przez routesetterów problemami uporał się Adrian Chmiała, który zapisał na swoje konto 3, zrobione szybko baldy. Kajetan Kupś i Bartosz Zasadny mimo, że uzbierali podobną liczbę topów, to jednak potrzebowali na ich pokonanie o wiele większą liczbę prób. Ostatecznie Kajetan zajął 2., a Bartosz 3. miejsce.

Wśród pań wygrała Magdalena Suder. Również ona sprawnie uporała się z 3 baldami. Tuż za nią znalazła się Elena Yarova, która jednak zarówno na topy, jak i zony potrzebował aż 15 prób. Trzecie miejsca na podium zajęła, z 2 topami, Natalia Kałucka.

Zako Boulder Power 2019 – Puchar Polski w boulderingu. Podium panów (fot. Magdalena Lipkowska / Tygodnik Podhalański)