25 września 2019 15:57

W Spot Boulder Caffe rozegrano Puchar Dzieci i Dzieci Młodszych w boulderingu

W minioną sobotę 21 września Spot Boulder Caffe, jak co roku, gościł młodych wspinaczy startujących w zawodach rangi Pucharu Dzieci i Dzieci Młodszych. W rywalizacji wzięło udział ponad 80 dzieci z całego kraju – przede wszystkim z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego.

(fot. Young Climbers)

Runda eliminacyjna sprawiała wrażenie bardzo przystępnej i patrząc na wyniki po jej zakończeniu taka właśnie była, ale mimo wszystko umożliwiła wyłonienie trzech sześcioosobowych i jednego siedmioosobowego finału. Według piszącego te słowa jest to absolutnie słuszny kierunek obierany w zawodach Pucharu Dzieci i Dzieci Młodszych – niech wszyscy mają szansę powspinać się na miarę swoich możliwości, skoro nierzadko przejechali w tym celu kilkaset kilometrów, a swojego startu wyczekiwali od wielu dni z niekłamaną niecierpliwością. Finalistów – tak jak w przypadku łódzkich zawodów – można wyłonić testując ich skuteczność, która powinna być bliska 100% (aby dostać się do trzech z czterech sobotnich finałów trzeba było pokonać wszystkie 8 problemów eliminacyjnych w maksymalnie 10 próbach).

Problemy finałowe, przygotowane przez zespół konstruktorów w składzie Rafał Kubiak, Marcin Olasik i Wojtek Gławenda, nie premiowały siły, ale testowały cały wachlarz umiejętności technicznych.  Chłopcy startujący w kategorii dzieci młodszych nie do końca sprostali postawionemu przed nimi wyzwaniu, ponieważ topy oglądaliśmy jedynie na pierwszym problemie. Ich rówieśniczki stanęły na wysokości zadania, a po pasjonującej walce „łeb w łeb” Zuzanna Luby musiała uznać wyższość Natalii Bernat, z którą przegrała ilością prób (obie dziewczynki ukończyły wszystkie bouldery finałowe).

W wyższej kategorii wiekowej nie było problemu z wyłonieniem zwycięzcy wśród chłopców, a został nim Michał Żak, który pokonał wszystkie bouldery w pierwszych próbach. Identyczny wynik pojawił się w finale dziewczynek, gdzie znakomitymi fleszami popisały się Pola Pietkiewicz i Gosia Kurek. Po odwołaniu się do wyników eliminacji złoty medal przypadł w udziale Gosi, natomiast Pola musiała zadowolić się srebrem.

Oto pełne zestawienie najlepszych trójek sobotnich zawodów:

Dzieci młodsze – dziewczynki:

 1. Natalia Bernat
 2. Zuzanna Luby
 3. Daria Zając

Dzieci młodsze – chłopcy:

 1. Maciej Oleksy
 2. Krzysztof Fronczak
 3. Krzysztof Robaszkiewicz

Dzieci – dziewczynki:

 1. Małgorzata Kurek
 2. Pola Pietkiewicz
 3. Martyna Stokowiec

Dzieci – chłopcy:

 1. Michał Żak
 2. Mateusz Dąbrowski
 3. Marcel Cholewa

Paweł Czyż
Venga – Szkoła Wspinania
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum