30 września 2019 14:04

Odbył się VI Memoriał Iwony Buczek

Zawodnicy z całej Polski m.in. Zielonej Góry, Wrocławia, Katowic, Poznania, Krakowa, Lubina zmierzyli się podczas VI Memoriału Iwony Buczek we wspinaniu na trudność, który odbył się 28 września w Lubinie. Organizatorem Memoriału jest Stowarzyszenie Miłośników Gór, a Honorowym Patronem Polski Związek Alpinizmu.

(fot. materiały organizatora)

Zmienna pogoda nie zniechęciła zawodników do udziału w Memoriale. Organizatorów szczególnie cieszy duży udział dzieci.

Stanisław Barabaś, Stowarzyszenie Miłośników Gór:

Od przyszłorocznych Igrzysk w Tokio wspinaczka sportowa będzie dyscypliną olimpijską. To nie tylko świetna, ogólnorozwojowa rekreacja, ale i sport, w którym możemy mieć i już mamy światowe sukcesy. Młodzi ludzie uprawiający wspinaczkę mogą sprawdzić się w naszym Memoriale. Kto wie, może to przyszli Olimpijczycy. Na „Kielichu” radzili sobie doskonale.

W kategorii kobiety najlepsza była Maja Rudka, rywalizację mężczyzn wygrał Wojciech Pełka, oboje z KS Korona Kraków. Wśród chłopców puchar za pierwsze miejsce powędrował do Kajetana Pacześniaka z Fabryczna Boulder z Wrocławia, kategorię dziewczynki wygrała Karolina Juszczak, Rock Brothers z Wrocławia. Najlepszą zawodniczką Gminy Lubin była Aleksandra Jeremiejko z SMG Lubin.

(fot. materiały organizatora)

Aleksandra Jeremiejko, SMG Lubin:

Kielich jest wymagającym obiektem, a Marcin Wszołek nakręcił naprawdę wyczynowe drogi. Jestem zadowolona ze swojego pierwszego przejścia, udało mi się skończyć drogę, jednak druga była dla mnie za trudna. Tym bardziej gratuluję koleżankom i kolegom, którzy pokonali Kielich, i w eliminacjach i w finałach.

Na zwycięzców Memoriału czekała pula nagród o wysokości ponad 6 tysięcy złotych i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Podczas Memoriału przeprowadzono także Meeting Highlinowy. Specjalna taśma o długości ok. 200 m połączyła dwa wieżowce. Przejście po niej, zwłaszcza przy wiejącym wietrze, to była nie lada sztuka. Całego hika zaliczył tylko Adam Kamiński.

(fot. materiały organizatora)

Moc atrakcji przygotowano dla kibiców. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności na małych ściankach wspinaczkowych. Dla miłośników dwóch kółek zorganizowana została prezentacja Klubu Motocyklowego „Iskra Rudna”, był również pokaz Straży Pożarnej w Lubinie i zajęcia z jogi prowadzone prze Ewę Barańską. Dzięki wolontariuszom Honorowego Klubu Dawców Krwi „Serce Górnika” była możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie pobrań, każdy mógł się także zarejestrować w banku dawców szpiku kostnego. Muzycznym akcentem był koncert piosenki górskiej CYBULA. Transmisję zawodów przeprowadzaną przez Telewizję Regionalną w Lubinie zobaczyli kibice w całej Polsce.

Stanisław Barabaś:

Myślę że i zawodnicy i kibice są zadowoleni z Memoriału. Atmosfera była tak fajna, że nawet ulewny deszcz przyjęliśmy ze spokojem. Serdecznie wszystkim dziękuję i oczywiście już dziś zachęcam do udziału w kolejnej VII edycji Memoriału. Jak zawsze w ostatnią sobotę września.

VII edycja odbędzie się 27 września 2020 roku.

Magdalena Rygiel

WYNIKI

KOBIETY

 1. Maja Rudka KS Korona Kraków
 2. Maja Miezianko
 3. Barbara Ciszyńska, KW Katowice
 4. Maria Wyrwińska, Wieża Kościan
 5. Katarzyna Bal, KWZG/Decatlhon Zielona się wspina

MĘŻCZYŹNI

 1. Wojciech Pełka, KS KORONA Kraków
 2. Marek Pobran, Zerwa Wrocław
 3. Paweł Kaczała, HKW Dirretissima
 4. Mateusz Piechota, SMG Lubin
 5. Jędrek Kowal, Wrocław

DZIEWCZYNKI

 1. Karolina Juszczak, Rock Brothers Wrocław
 2. Antonina Wiśniowska, AKS Strzegom
 3. Jadwiga Kęsy, Poznań

CHŁOPCY

 1. Kajetan Pacześniak, Fabryczna Boulder Wrocław
 2. Patryk Kunc, Wieża Kościan
 3. Janek Piechociński, Rock Brothers Wrocław

SMG LUBIN KOBIETY

 1. Aleksandra Jeremiejko
 2. Patrycja Kowalska

SMG LUBIN MĘŻCZYŹNI

 1. Mateusz Piechota
 2. Kacper Dulik
 3. Stanisław Barabaś

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA GMINY LUBIN

Aleksandra Jeremiejko, SMG Lubin

***

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie

PATRONAT HONOROWY

Polski Związek Alpinizmu

PARTNERZY MEMORIAŁU

Firma Barabaś Sp z o.o. w Lubinie – producent kostki brukowej, Gmina Lubin, Honorowy Klub Dawców Krwi „Serce Górnika”, Regionalne Centrum Sportowe Sp z o.o. w Lubinie, Koleje Dolnośląskie

SPONSORZY

„Scorpio aluminium”Sp z o.o. w Lubinie, Firma Beal, Gmina Miejska Lubin, Projekt Multimedia, Fobis -firma budowlana, Budgar, Dubler, STOP – firma drogowo-inżynieryjna, Smektała – firma budowlana, Pugibud, Bresso, Pro-Tra Bulging Sp z o.o., Skalnik.pl, Centrum Wspinaczkowe „Tarnogaj”, Studio Enter – Halina Nowak, Płatex, MPWiK Lubin, Transkop FHU, DEX Deweloper, PUH Jacek Malepszy, MAR-BUD, FLOAT LUBIN, ski24.pl, Snowboardowy.pl, TR Walls, Ski Vegas, Creativ Media, Sudetica Vertelica

PATRONI MEDIALNI

Radio ESKA, wspinanie.pl, brytan.com.pl, Telewizja Regionalna w Lubinie, Radio ELKA, lubin.pl, Miedziowe.pl, Wiadomości Lubińskie, e-legnickie.pl
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum