2 września 2019 11:29

„Samotność solisty” – Alex Honnold

Ukazała się „Samotność solisty”, książka poświęcona Alexowi Honnoldowi, skalnemu soliście wszech czasów. Autorowi solowego przejścia drogi Freerider na El Capitanie.

„Samotność solisty. Wspinaczka w stylu free solo”, David Roberts, Alex Honnold, 2019

„Samotność solisty. Wspinaczka w stylu free solo”, David Roberts, Alex Honnold, 2019

3 czerwca 2017 roku Alex Honnold jako pierwszy człowiek na świecie pokonał ścianę El Capitan (Yosemite) bez liny, partnera ani jakiejkolwiek asekuracji (patrz Alex Honnold przesolował Freeridera!!! ). To bez wątpienia jedno z najwybitniejszych solowych skalnych przejść w historii.

Przejście zostało udokumentowane na filmie. Obraz “Free Solo” został uhonorowany Oscarem w kategorii pełnometrażowy film dokumentalny.

W zapowiedzi książki „Samotność solisty” czytamy:

“Samotność solisty” przedstawia najbardziej niesamowite dokonania składające się na niezwykłą karierę Honnolda. To szereg lekcji na temat życia bez strachu, podejmowania ryzyka i zachowywania koncentracji – nawet w obliczu ogromnego niebezpieczeństwa. Honnold po raz pierwszy opisuje tu historię trwającego 3 godziny i 56 minut przejścia El Capitan, które na łamach czasopisma “Outside” zostało nazwane “wspinaczkowym odpowiednikiem lotu na Księżyc […] i epokowym dokonaniem”.

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum