2 września 2019 11:53

Rock Master 2019: Mia Krampl i Jakob Schubert mistrzami Duel

Juniorskie Mistrzostwa Świata w Arco to jedno, drugie to prestiżowy Rock Master Festival, a w programie między innymi specjalność zakładu, czyli konkurencja Duel. W tym roku po tytuły „pobiegli” Słowenka Mia Krampl i Austriak Jakob Schubert.

Jakob Schubert i Mia Krampl, mistrzowie Duel 2019 (fot. Rock Master Festival)

***

Duel to wizytówka Rock Master. Bardzo widowiskowa konkurencja, zresztą lubiana przez zawodników*. Po długich i męczących Mistrzostwach Świata w Hachioji czołówka mogła wreszcie odetchnąć i powspinać się bez stresu, a przy tym zgarnąć kolejne prestiżowe tytuły.

W tym roku kibice dopingowali w finale dwóch asów, aktualnego mistrza świata w prowadzeniu Adama Ondrę i brązowego medalistę w tej konkurencji Jakoba Schuberta. Tym razem ciut lepszy okazał się Austriak. Czech, który bronił tytułu Master of Duel z ubiegłego roku, powiedział:

Fajnie się bawiłem. Jakob był bardzo silny i rozegraliśmy wspaniały finał. Przejście drogi zajęło mi trochę więcej czasu, ale ważne dla mnie było zejście poniżej minuty i udało się. Duel oznacza zabawę, ponieważ nie ma tu presji, i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Wśród dziewczyn po mistrzowsku zadebiutowała w Duelu Słowenka Mia Krampl (srebrna medalistka MŚ w Hachioji w prowadzeniu), która wyprzedziła w finale Brytyjkę Molly Thompson-Smith. Trzecia była Laura Rogora, która chwilę wcześniej zdobyła trzy złote medale podczas juniorskich Mistrzostw Świata.

Mężczyźni / Duel

 1. Jakob Schubert
 2. Adam Ondra
 3. Jan Hojer Jan
 4. Max Rudigier

Kobiety / Duel

 1. Mia Krampl
 2. Molly Thompson-Smith
 3. Laura Rogora
 4. Mina Markovic

*Duel jest wizytówką Rock Master. Premiuje zawodników świetnych technicznie i przy tym potrafiących pokonywać drogi w sprinterskim tempie. Dwóch zawodników wspina się równolegle po identycznej drodze (u mężczyzn 8a/8a+, u kobiet 7b/7b+). Ten, który pokona swoją drogę szybciej, przechodzi do następnej rundy.

Brunka
źródło: rockmasterfestival.com
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum