30 września 2019 09:45

Puchar Świata w Kranju dla Adama Ondry i Chaehyun Seo

Czwarta edycja Pucharu Świata w prowadzeniu należała do Adama Ondry i Chaehyun Seo. O ile jednak kobiecy finał w Kranju nie przyniósł żadnego topu, a różnice między pierwszą trójką zawodniczek były minimalne, w męskim oglądaliśmy bezbłędne przejście Czecha. Adam zdeklasował stawkę, jako jedyny kończąc drogę.

Najlepsi w Kranju (fot. Eddie Fowke / IFSC)

***

No cóż, finały w Kranju to popis jednego aktora – Adama Ondry. Aktualny mistrz świata pokazał wielką klasę, jako jedyny topując drogę wczorajszego wieczoru. Czech wspinał się wyśmienicie, jakby po raz kolejny chciał pokazać – „patrzcie, to ja jestem najlepszym wspinaczem świata”. Pięknie poradził sobie z siłowym trawersem w dachu – odcinkiem, który dla świetnego przecież Kai Harady (notabene boulderowego mistrza świata z 2018 roku) okazał się niewykonalny. Japończyk zajął ostatecznie drugie miejsce, trzeci był Alberto Ginés Lopez – to pierwsze pucharowe podium w karierze Hiszpana.

Mężczyźni

 1. Adam Ondra (Czechy) TOP
 2. Kai Harada (Japonia) 32
 3. Alberto Ginés Lopez (Hiszpania) 31.5+
 4. Sean McColl (Kanada) 30+
 5. Kokoro Fujii (Japonia) 27+
 6. Stefano Ghisolfi (Włochy) 25+
 7. Jakob Schubert (Austria) 12+
 8. Martin Stranik (Czechy) 12+

W kobiecym finale zabrakło Jain Kim (tuż za finałową ósemką) i Janji Garnbert (na 13. pozycji). Była za to znakomita w tym sezonie Chaehyun Seo, młodsza rodaczka Jain. I to właśnie do Seo powędrował trzeci tegoroczny puchar (wcześniej zwyciężała w Chamonix i Briançon).

Koreanka wygrała słoweńskie zawody, ale trudno mówić o jakieś wyraźnej przewadze 15-latki nad resztą stawki. Spadła w zasadzie w tym samym miejscu co Austriaczka Jessica Pilz, Słowenka Luka Rakovec i Belgijka Anak Verhoeven – różnice między tą czwórką były minimalne, wszystkie cztery poległy na drugim eliminującym odcinku drogi (pierwsze trudne miejsce – daleki, dynamiczny ruch do odciągu – okazał się za trudny dla reszty finalistek).

Kobiety

 1. Chaehyun Seo (Korea) 34,5+
 2. Jessica Pilz (Austria) 34.5
 3. Luka Rakovec (Słowenia) 34
 4. Anak Verhoeven (Belgia) 34
 5. Ai Mori (Japonia) 20+
 6. Natsumi Hirano (Japonia) 20+
 7. Mia Krampl (Słowenia) 20+
 8. Mei Kotake (Japonia) 20+

Pełne wyniki na stronie IFSC.

Jeśli ktoś nie oglądał, tu finały z odtworzenia:

Do rozegrania w tym sezonie zostały jeszcze dwie imprezy PŚ, obie poza Europą – Xiamen w Chinach (18-20 października) i Inzai w Japonii (26-27 października).

Brunka
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum