25 września 2019 09:56

Na Pośredniej Górze praca wre… Co nowego?

Na Pośredniej Górze (Podlesice) drogi wyrastają jak grzyby po deszczu… Tylko w ostatnich tygodniach przygotowane pod wspinanie zostały dwie nowe skałki.

Marcin Poznański na „Ruchu egzekucyjnym” VI.5+/6 (fot. Tomek Paulewicz)

Na Górze Pośredniej praca wre. Na niewielkiej skałce o nazwie Sonata (niedaleko Pośredniej / Jamkowej Baszty, o tutejszych nowościach pisaliśmy niedawno TUTAJ) powstały cztery drogi, w tym Ruch egzekucyjny VI.5+/6. Marcin „Flower” Poznański pisze na FB:

Ruch egzekucyjny VI 5+/6 to nowa i ostatnia propozycja na skałce Sonata. Droga krótka z trudnymi ruchami boulderowymi, oczywiście jest to tylko propozycja wyceny. Skałka niewielka, ale cztery drogi, które zostały na niej poprowadzone, fajne.

Sonata – topo

Sonata (fot. / topo M. Poznański)

 1. Sezon na pieczarki VI.2+/3
 2. Sonata a-moll VI.3
 3. Ruch egzekucyjny VI.5+/6
 4. Garściówa VI.2+

I to wcale nie koniec, bo na otwarcie czekają kolejne linie. Można spodziewać się około 20 nowości, w większości nietrudnych, ale znajdzie się pewnie jakiś rodzynek.

W przygotowaniu dróg na Sonacie brał udział Artur Pierzchniak, a środki na ich powstanie pochodzą z puli IŚW „Nasze Skały”.

***

Także na Pośredniej, ale już na innej ścianie, działali Artur Maślanka i Karol Gładysz. Artur tak przedstawia topo:

Pośrednia (lewa strona) płyta na lewo od jaskini:

(fot. / topo A. Maślanka)

 1. Blade loki VI (3R+ST)
 2. Ser-nik VI.1+ (3R+ST)
 3. Szemrane towarzystwo VI.3 (4R+ST)
 4. Trudny brud VI+ (3R+ST)

Na Pośrednią i Popielową można wybrać się również z kraszpadem. Traficie tam na całkiem wysokie baldy… Więcej o boulderowej ofercie rejonu TUTAJ.

Brunka
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum