26 września 2019 15:55

„Ostatnia góra” niedługo w kinach. Mamy zaproszenia na prapremierę!

„Ostatnia góra” to obraz Darka Załuskiego dokumentujący zmagania polskiej zimowej wyprawy na K2 (2017/18) oraz spektakularną akcję ratunkową na Nanga Parbat. Film pojawi się w kinach 4 października. Dla celnie operujących słowem Czytelników wspinanie.pl mamy zaproszenia na pokaz przedpremierowy, który odbędzie się 3 października o 19:15 w warszawskim kinie Elektronik.

Jak czytamy w informacji prasowej:

Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły przygotowują drogę rozwieszając liny i docierają do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę.

Upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie odizolowanej fizycznie od świata grupy. Dodatkowe napięcie wprowadza ogólna dostępność Internetu oraz niezwykła medialność wyprawy.

Film na pewno wart jest obejrzenia. Dla naszych Czytelników mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń na warszawski pokaz przedpremierowy. Można je wygrać w konkursie:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum