26 września 2019 11:43

Już w ten weekend Puchar Świata w Kranju. Kto będzie górą?

Miesiąc po zakończeniu Mistrzostw Świata w Hachioji zawodnicy wracają na panel. W najbliższy weekend rozegrają w Kranju czwartą rundę Pucharu Świata w prowadzeniu.

W ubiegłym roku najlepsza w Kranju była Jain Kim (fot. Eddie Fowke / IFSC)

***

Ten sezon startowy jest wyjątkowo ważny, i wyjątkowo męczący. Bo nie tylko puchary i mistrzostwa, ale przede wszystkim perspektywa startu w przyszłorocznych Igrzyskach w Tokio. Nie wszyscy mają ten awans zapewniony. O bilet do Japonii musi powalczyć między innymi Adam Ondra, który pechowo kończył eliminacje w trójboju na ostatnich mistrzostwach świata – w efekcie o olimpijskie kwalifikacje bić się będzie musiał w specjalnych zawodach w Tuluzie (28 listopada – 1 grudnia 2019). A o tym, kto już teraz może planować podróż do Tokio, przeczytacie TUTAJ.

Ondra będzie oczywiście jednym z faworytów do złota w Kranju. W końcu to aktualny mistrz świata w tej konkurencji. Ma też jedne wygrane zawody pucharowe w tym roku, w Chamonix (w Villars najlepszy był Szwajcar Sascha Lehmann, w Briançon królował Japończyk Hidemasa Nishida).

Wśród kobiet fantastycznie spisuje się 15-letnia Koreanka Chaeyhyun Seo, która stylem wspinania już przypomina swoją słynną rodaczkę Jain Kim. Chaeyhyun nie schodzi w tym roku z podium, wygrała dwie imprezy PŚ, w trzeciej była druga. Gorzej poszło jej w Hachioji, pechowo wylądowała tuż poza strefą medalową, na czwartym miejscu. Tu niepodzielnie rządziła Janja Garnbret, zwyciężyła aż w trzech konkurencjach – w prowadzeniu, boulderingu i kombinacji. Pytanie, kto będzie górą w Kranju… Bo przecież nastoletnich, zdolnych Azjatek jest dużo więcej, świetne wrażenie robi między innymi 16-letnia Japonka Ai Mori.

Planowane relacje na żywo ze Słowenii, niedziela 29 września:

  • 8:00 – półfinały
  • 17:30 – finały

Na bezpośrednie transmisje zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl!

Po trzech edycjach Pucharu Świata w rankingu prowadzą Chaeyhyun Seo i Alex Megos.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum