25 września 2019 08:47

Jesús Muñoz Chuchi w Hoya Moros, a tam dwie 8C

Jesús Muñoz Chuchi “wyrasta” na jednego z mocniejszych hiszpańskich boulerowców. A jako że pochodzi z prowincji Salamanka, często można go spotkać w rejonie Hoya Moros. To właśnie tam w ciągu miesiąca przeszedł dwa problemy 8C.

https://www.instagram.com/p/B2ydDdRo6Y3/

Jeszcze na początku września Jesús Muñoz Chuchi powtórzył La Legión, choć właściwie przeszedł go na nowo. Linię otworzył w 2017 roku Alberto Rocasolano, wyceniając na 8B+. Tyle że później urwał się jeden z kluczowych chwytów i wydawało się, że pokonać tak „uszczuplony” boulder będzie bardzo trudno. Muñoz znalazł jednak nową sekwencję i w ten sposób La Legión zyskał drugie życie, ale już z wyższą wyceną – 8C.

Drugi raz poziomu 8C Hiszpan sięgnął kilka dni temu, robiąc Eterno Legado, także pomysłu Beto Rocasolano. Podobnie jak w przypadku La Legión, w wyniku obrywu, trudności poszły w górę (oryginalnie 8B+/C).

Hoya Moros to wyjątkowo urodziwe miejsce, położone na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m., a więc nadające się głównie na lato. Trzeba się też przygotować na dłuższe podejście, około 2 godzin marszu. Granitowy rejon znajduje się w prowincji Salamanka, niedaleko miasta Candelario, jakieś 2,5 godziny jazdy z Madrytu. Liczba boulderów powoli zbliża się tu do tysiąca, a jednym z najbardziej  zaangażowanych w otwieranie nowych linii jest właśnie Jesús Muñoz Chuchi.

Hoya Moros w filmowych kadrach:

Brunka
źródło: 8a.nu, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum