4 września 2019 16:58

Ida Kupś i Gabriel Korbiel na „Metallice” IX/IX+

Jeden z najbardziej znanych klasyków Mnicha, Metallicę IX/IX+, poprowadzili w miniony weekend Ida Kupś (Scarpa Team Polska, Black Diamond EDGE Poland) i Gabriel Korbiel (KW Sakwa). Dla Idy to tatrzański debiut.

Ida Kupś i Gabriel Korbiel (fot. Marcin Ciepielewski)

Ida i Gabryś pokonali Metallicę na wschodniej ścianie Mnicha (Andrzej Marcisz, Piotr Korczak, Tomasz Opozda, Wojciech Marcisz, 2003) zespołowo, dzieląc się po równo wyciągami. Ida prowadziła długości nr 2, 3 i 5, Gabryś nr 1, 4 i 6. Za kluczowy wyciąg uchodzi trzecia długość liny – Nothing Else Matters IX/IX+, ale jak powiedziała nam Ida:

Raczej nie miałam wrażenia, żeby jakiś wyciąg się wybijał trudnościami. Moim zdaniem wyciągi 1 i 3 są porównywalne, a 6 jest trudny, bo to już sama końcóweczka :).

Na „Metallice” (fot. Marcin Ciepielewski)

Droga padła w sobotę 31 sierpnia, a w niedzielę 1 września – dla ochłody – zespół przeszedł jeszcze American Beauty VIII+.

***

Metallica skusiła w przeszłości także inne mocne dziewczyny. Np. Karolinę Ośkę, która pokonała drogę w zespole z Grzegorzem Gołowczykiem w 2015 roku. W tym samym sezonie całą drogę (indywidualnie wszystkie wyciągi) poprowadziła Ola Taistra.

“Metallica” na wschodniej ścianie Mnicha (fot. i oprac. Andrzej Marcisz)

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum