3 września 2019 11:14

Giuliano Cameroni i Keenan Takahashi w Rocklands

Rocklands, do którego szybciej czy później trafia każdy szanujący się boulderowiec, w ostatnich tygodniach znów było areną świetnych przejść – a brylowali Giuliano Cameroni i Keenan Takahashi.

Giuliano Cameroni na “Spray of Light” 8C (fot. @kaisonlavicka)

Cameroni jest w tym roku w życiowej formie, trudno więc, żeby miał jakieś szczególne problemy z pokonywaniem boulderów 8C, i rzeczywiście nie miał… Najpierw gładko pokonał Spray of Light Daniela Woodsa, a kilka dni później poddał mu się ultraklasyk Monkey Wedding Freda Nicole’a. O tym ostatnim napisał: „jeden z moich ulubionych, idealna sekwencja”.

Niemniej problem, który Giuliano zachwala szczególnie, to Raised by Wolves 8B, który otworzył niedawno z Danielem Woodsem, i o którym pisze „jeden z najlepszych na ziemi”. Wygląda kosmicznie…

Cameroni na 8C topował w tym sezonie już pięciokrotnie, zaproponował też dwie autorskie linie 8C+; Poison the Well w Brione i REM w Cresciano. Nieco skromniejszy dorobek ma póki co amerykański przyjaciel Giuliano Keenan Takahashi, który także pokonał w sierpniu Monkey Wedding. To jego trzecie tak trudne przejście, po ubiegłorocznych The Nest i Kintsugi w Red Rocks.

Takahashi też może pochwalić się nowościami:

https://www.instagram.com/p/B1tblwFjgrk/

Brunka
źródło: Instagram, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum