13 września 2019 14:18

adidas ROCKSTARS już jutro! Muzyka i wspinanie w Stuttgarcie

Już w najbliższą sobotę, 14 września, zostaną rozegrane zawody adidas ROCKSTARS. To impreza typu masters, której co roku udaje się ściągać plejadę najlepszych zawodników ze światowej czołówki w konkurencji bouldering.

Zawody tradycyjnie będą miały wyjątkową oprawę. Gościny udziela efektowna Porsche-Arena w Stuttgarcie, gdzie przed spodziewaną 4-tysięczną publicznością mierzyć się będą m.in. Miho Nonaka, Jernej Kruder, Janja Garnbret, Sean McColl, Shauna Coxsey i Jongwon Chon. Zmagania na żywo muzycznie ubarwi grupa popularnych DJów.

Zawody są rozgrywane już po raz dziewiąty.  W ubiegłym roku zwyciężyli Japonka Miho Nonaka i Słoweniec Jernej Kruder.

Jernej Kruder podczas adidas Rockstars 2018

Jernej Kruder podczas adidas Rockstars 2018

Trzeba dodać, że zawody będą miały też polski akcent. W grupie routesetterów przygotowujących problemy znalazło się dwóch naszych renomowanych układaczy – Adam Pustelnik i Tomasz Oleksy.

Kwalifikacje już zostały rozegrane. Jutro o godzinie 11:00 odbędą się półfinały, w których walczyć będzie 20 zawodniczek i zawodników. Do finałów kwalifikuje się po 6 z nich. Finały startują o 20:30.

Ale to nie koniec rywalizacji. Zwycięzca jest wyłaniany spośród dwóch najlepszych zawodników na tzw. “super boulderze” w super finale. W tej końcowej fazie rywalizacja nawiązuje do czasówek, odbywa się na dwóch identycznych baldach, zwycięża zawodnik, który pierwszy znajdzie się na topie. Super finał jest zaplanowany na 22:20.

Na transmisję zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl poświęconą tym zawodom.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum