16 sierpnia 2019 10:14

Z serii Reel Rock: Adam Ondra na najtrudniejszych drogach Kanady

Wczoraj na Mistrzostwach Świata w Hachioji dwa najwyższe stopnie podium w konkurencji prowadzenie zajęli Adam Ondra (złoto) i Alex Megos (srebro). Ondra to obecnie najlepszy wspinacz świata, Megos jest z pewnością jednym z najmocniejszych.

Adam Ondra na “Disbelief” 9b, jednej z dwóch najtrudniejszych dróg w Kanadzie (kadr z filmu)

***

Dla tych, którzy czują niedosyt po finale w Hachioji i chcieliby pooglądać Czecha w akcji, Red Bull i seria Reel Rock prezentują – Age of Ondra part 3, czyli Ondra podbijający Kanadę (kliknij zdjęcie poniżej):

Jest lipiec 2018. Adam Ondra wyrusza na podbój Kanady i, jak zawsze, ma super ambitne cele. Chce pokonać fleszem Honour and Glory 9a+ Evana Hau na ścianie Coliseum w Echo Canyon. Droga pada ostatecznie w 2. próbie (przy okazji stanęło na 9a). Nie udało się tym razem, być może uda się z pierwszym kanadyjskim 9b – to droga zrobiona przez Alexa Megosa w 2016 roku w Ravens Crag, nazywa się Fight Club i jak dotąd nie ma powtórzenia. Ondra nie tylko chce poprowadzić drogę Niemca, ale ma szalony plan – chce zrobić to w jeden dzień. Zbyt ambitnie…, nawet jak na Czecha.

No ale przecież Ondra nie mógł wyjechać z Kanady z niczym. Atakuje więc otwarty projekt kanadyjskiego wspinacza Josha Mullera w rejonie Acephale. Gładka płyta z nieistniejącymi chwytami, ultra techniczna i bardzo bardzo loteryjna. „raczej krótka, być może niewyglądająca tak spektakularnie jak Biographie, ale na swój sposób piękna” – mówi Ondra. No i te ruchy: „jedne z najbardziej szalonych, jakie robiłem” – dodaje.

W końcu, rzutem na taśmę, Adamowi udaje się połączyć w ciąg wszystkie zwariowane przechwyty, powstaje Disbelief, druga 9b w Kanadzie. Pytanie, czy znajdzie się chętny, i przede wszystkim na tyle mocny i zdeterminowany, żeby spróbować to powtórzyć :).

Brunka
źródło: redbull.com

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum