29 sierpnia 2019 12:50

Siebe Vanhee na alpejskim klasyku “Silbergeier”

Coraz lepiej odnajduje się meandrach technicznego wspinania w wapieniu Siebe Vanhee. Tylko w sierpniu sympatyczny Belg poprowadził dwie wymagające wielowyciągówki; najpierw Yeah Man (8b+, 330 m), a teraz Silbergeier (8b+, 200 m).

Siebe Vanhee doprasowuje patenty na “Silbergeier” (fot. Jacopo Larcher)

***

Siebe Vanhee:

Co za lato, dwie mega jakości, trudne wielowyciągówki w Alpach! Jestem gotowy na więcej we wrześniu, ale najpierw trochę odpoczynku na małej belgijskiej ziemi ;).

8 sierpnia padło wspomniane, 9-wyciągowe Yeah Man w  Gastlosen, w Alpach Szwajcarskich. Siebe odnotował dopiero trzecie przejście – pierwsze zrobił w 2010 roku Giovanni Quirici, a drugie na początku lipca tego roku Cédric Lachat.

Silbergeier w Rätikonie to już dużo bardziej znana i zdecydowanie częściej chodzona linia. Sześć technicznych wyciągów (kolejno 8b, 7c+, 8a+, 7a, 8b+, 7c+), z dużymi run-outami, jest dziełem Beata Kammerlandera z 1994 roku. Droga wchodzi w skład słynnej Trylogii Alpejskiej, obok End of silence 8b+ Thomasa Hubera i Des Kaisers neue Kleider 8b+ Stefana Glowacza. Niedawno wszystkie składowe skompletował Szkot Robbie Phillips. Może myśli o tym także Siebe Vanhee?

Brunka
źródło: Instagram S. Vanhee
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum