13 sierpnia 2019 08:45

Poważny wypadek na Sokolicy [aktualizacja]

W sobotę, 10 sierpnia, miał miejsce poważny wypadek wspinaczkowy na Sokolicy w Dolinie Będkowskiej. Interweniował GOPR, a po poważnie poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR.

Śmigłowiec LPR nad Doliną Będkowską (fot. Grupa Jurajska GOPR)

Śmigłowiec LPR nad Doliną Będkowską (fot. Grupa Jurajska GOPR)

W oficjalnym komunikacie Grupy Jurajskiej GOPR czytamy:

W ostatnią sobotę doszło do bardzo poważnego wypadku wspinaczkowego na Sokolicy w Dolinie Będkowskiej. Ratownicy GJ GOPR zostali zadysponowani do pomocy wspinaczowi, który spadł z bardzo dużej wysokości do podstawy ściany, oraz drugiej osobie z tego zespołu, która bez liny została w ścianie Sokolicy. Do działań na prośbę GJ GOPR zadysponowany został zespół LPR Ratownik 6 z Balic. Wszystkim, zaangażowanym w działania dziękujemy za współpracę, a osobom ratowanym szybkiego powrotu do zdrowia.

Ratownicy w akcji na Sokolicy (fot. Grupa Jurajska GOPR)

Ratownicy w akcji na Sokolicy (fot. Grupa Jurajska GOPR)

Ratownicy nie znają przyczyny wypadku, wspinacze znajdowali się na Lewym kominie. Świadkowie informują o kilkudziesięciometrowym locie, zakończonym na drzewach pod ścianą Sokolicy.

Próba opisu zdarzeń dokonaną przez Jakuba Basaka, partnera poszkodowanego wspinacza, którego stan jest poważny ale nie zagrażający życiu znajdziecie na forum wspinanie.pl – tutaj.

Źródło: Grupa Jurajska GOPR
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Wypadek Sokolica 10.08.2019 [79]
    Wie ktoś coś więcej co się stało ?

    11-08-2019
    lukmas