26 sierpnia 2019 07:54

Nowe drogi na Pośredniej Baszcie w Podlesicach

Jeśli ktoś myślał, że nie ma już czego eksplorować w rejonie Jastrzębnika grubo się myli. Na głównej ścianie, na sąsiednich skałkach i wreszcie na pobliskiej Pośredniej Górze cały czas pojawiają się nowe drogi. I końca nie widać…

Pośrednia Baszta, wspina się Marcin Poznański (fot. Łukasz Pietrzykowski)

Na Pośredniej Górze stoi skałka zwana Pośrednią Basztą (bliska sąsiadka świetnie znanej Bogdanki, Podlesice). Wspominaliśmy o niej przed pięciu laty, Grzegorz Rettinger otworzył tam wówczas cztery sportowe linie, oczyszczone i poprowadzone zostały także dwa trady. Teraz na skałce swoje dołożył Marcin Flower Poznański.

Jak donosi Flower, na prawo od drogi Patafiany czują się świetnie VI.4+ powstał Kepler VI.3. Z kolei z tyłu Pośredniej Baszty pojawiły się dwie nowości – Trójbój VI+ i Olimpia VI.4.

No i co istotne, to wcale nie koniec. W rejonie przybędzie jeszcze wiele nowości. Będzie dużo dróg, w tym bardzo trudnych – zapowiada Flower.

Środki na obicie pochodzą z puli IŚW Nasze Skały.

*O Pośredniej Górze (i pobliskiej Górze Popielowej) pisaliśmy niedawno także przy okazji powstawania ogródka boulderowego, i to naprawdę sporych rozmiarów. Znajdziecie tam już ponad 100 baldów w trudnościach do 7C.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum