18 sierpnia 2019 11:27

Ola Mirosław w finale kombinacji. Kwalifikacja olimpijska do Tokio pewna!

Kolejny fantastyczny dzień Aleksandry Mirosław (Rudzińskiej) na Mistrzostwach Świata w Hachioji. Po wczorajszym triumfie w czasówkach, również dzisiejszy dzień może stać się jednym z ważniejszych w jej karierze. Ola wywalczyła awans do rundy finałowej w kombinacji. Tym wynikiem Ola zagwarantowała sobie udział w Igrzyskach w Tokio w 2020 roku!

Aleksandra Miroslaw jest o włos od uzyskania kwalifikacji olimpijskiej

Aleksandra Miroslaw jest o włos od uzyskania kwalifikacji olimpijskiej

Przypomnijmy, kombinacja to nowy format wymyślony na potrzeby wkroczenia wspinania sportowego na Igrzyska Olimpijskie. IFSC chcąc zaspokoić żądania zawodników i działaczy wszystkich konkurencji zaprezentowały i promowały Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu wspinaczkę w formacie składającym się z czasówek, boulderingu i prowadzenia. Idea ta nie przypadła do gustu większości zawodników, ale okazała się skuteczna. Wspinanie sportowe zadebiutuje już w przyszłym roku na Igrzyskach w Tokio i najprawdopodobniej wspinacze będą także rywalizować w 2024 roku w Paryżu.

Połączenia trzech tak odległych dyscyplin dokonano przy pomocy mnożnika, promującego mistrzów w poszczególnych konkurencjach. Ostateczne miejsce wynika bowiem z pomnożenia miejsc uzyskanych w poszczególnych konkurencjach. Zwycięzcą jest zawodnik z najmniejszą liczbą punktów.

Ola awans do rundy klasyfikacyjnej kombinacji (można ją nazwać bardziej półfinałem) w Hachioji uzyskała dzięki zwycięstwu w czasówkach. W poszczególnych konkurencjach mistrzostw uzyskała 2608,50 punktów (1 x 47 x 55,5 – czasówki, bouldering, prowadzenie) i z 9. pozycji przystąpiła do rywalizacji.

W dzisiejszej rundzie Ola walczyła z 20. innymi zawodniczkami, tylko osiem z nich miało szansę uzyskać kwalifikację do finału, który zostanie rozegrany 20 sierpnia.

Finalistki Mistrzostw Świata w kombinacji

Finalistki Mistrzostw Świata w kombinacji

Ola oczywiście zwyciężyła w czasówkach. 19. miejsce w boulderach i 20. w prowadzeniu dało jej 390 punktów i 7. miejsce. Szczęście sprzyjało naszej mistrzyni i już dzisiaj może cieszyć się z uzyskania biletu do Tokio. Ponieważ w finale znalazły się aż cztery Japonki, a każdy kraj ma limit 2 miejsc na Igrzyskach, wszystkie inne finalistki mają zagwarantowany awans na Igrzyska. Gratulacje!!! Trzymamy też kciuki za medal 20 sierpnia, nie jest niemożliwy :).

Pełne wyniki na specjalnej stronie wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum