Nowa boulderownia Murall Krakowska – szczegóły

Wczoraj pisaliśmy o powstającej w Warszawie nowej boulderowni Murall Krakowska. Tym razem więcej szczegółów od gospodarzy.

***

Na mapie Polski pojawia się właśnie nowa boulderownia – Murall Krakowska. Będzie to już trzecia miejscówka pod tym szyldem – po warszawskim Murall Annopol i nadmorskim Murall Gdańsk (ex Blokfit). To zupełnie nowa jakość na rynku boulderowni. Co konkretnie Krakowska zaoferuje wspinaczom?

Murall Krakowska: Bufalo i Rakieta (fot. Murall)

Obiekt o powierzchni 2000 m2 to nowoczesna, europejskiej klasy boulderownia, podzielona na mniejszą strefę dla początkujących i dzieci oraz olbrzymią strefę dla bardziej zaawansowanych. Proces samego projektowania ścian zabrał twórcom nowego Muralla aż 4 miesiące, gdyż głównym celem było stworzenie miejsca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Różnorodne formacje od rozległego połogu, przez pion, aż po małe i duże kąty to nie wszystko. Powstało też sporo formacji charakterystycznych i niepowtarzalnych – Gwiazda, Superman, Rakieta, Bufalo, 20-metrowy Wiraż do treningu czujnego skradania i biegania po paczkach.

Murall Krakowska, Superman (fot. Murall)

Murall Krakowska, formacja Kojot (fot. Murall)

Duża powierzchnia pozwoliła zmieścić wolnostojące formacje top-outowe, na których można przysiąść, pogadać i zrestować. Jednak kto wie, czy nie największą atrakcją tego spotu będzie potężny dach, zasługujący na miano warszawskiej Jaskini Mamutowej. 11 m dachu, 6 m wysokości i materac idący po skosie.

Murall Krakowska, Mamutowa (fot. Murall)

Całość dopełni kolekcja miętowych paczek od Blocz i Voltomic, liczne struktury i 7000 chwytów od Squadra, Lapis, Flathold, Cheeta, X-Cult, Bluepill, T-Wall, AIX i Blocz. W panelach wykonano około 80 000 gniazd, więc liczba kombinacji, po których będzie można robić przystawki, jest praktycznie nieskończona. Ekipa routesetterów rozpoczęła już proces twórczy, by zdążyć na czas…

Otwarcie już w piątek 30 sierpnia o 20:00. Na start Murall Krakowska zaprasza na zawody, jakich jeszcze nie było – Maraton Wspinaczkowy 24H WSPINU NON STOP. Po 100 oddzielnych baldów w każdej kategorii (rozwspinani + zaawansowani oraz początkujący + dzieci) i 24 godziny, by przewspinać tyle baldów ile się zechce, w takim czasie jakim się chce. Można wchodzić i wychodzić kilka razy! W ramach opłaty czekają pamiątkowe kubki, a liczba zrobionych baldów przekłada się na złotówki do wykorzystania w Polar Sporcie. Czeka na Was dobra muzyka, dobra kawa, dobry klimat.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zawodów.

Zapisy: https://competit.pl/w/4372/

Zapraszamy!
Murall Team
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum