12 sierpnia 2019 11:04

Mistrzostwa Świata w Hachioji: faworyci nie zawodzą w kwalifikacjach boulderingu

Zakończyły się męskie kwalifikacje w boulderingu podczas Mistrzostw Świata w Hachioji (Japonia). Faworyci konkurencji pewnie awansowali do półfinałów. Nasz jedyny reprezentant, Marcin Dzieński, zajął ostatnie miejsce w swojej grupie.

https://www.facebook.com/adamondraofficial/photos/a.1111353868945126/2354651671282000/?type=3&theater

Na deskach areny w Hachioji walczyło 103 zawodników. Wielu z nich zgłosiło się, mimo że konkurencja bouldering nie jest ich specjalnością. Odpowiada za to perspektywa olimpijska (słynna kombinacja) i sposób finansowania zawodniczych startów przez federacje. To przypadek naszego Marcina Dzieńskiego, ale także np. Ukraińca Daniło Bołdyriewa. Efekt startu specjalisty od biegów w boulderingu lub prowadzeniu jest w 99% do przewidzenia – Marcin nie zaliczył żadnego boulderu ani żadnej strefy. Mamy nadzieję, że nasz reprezentant “odkuje się” w czasówkach i zobaczymy go w biegach finałowych czasówek a na końcu z medalem na szyi :).

Boulderowa czołówka pewnie zakwalifikowała się do rundy półfinałowej. Adam Ondra jako jedyny ustrzelił wszystkie 5 problemów kwalifikacji, ale pamiętajmy, że w kolejnej rundzie może nie pójść tak świetnie i Czech na pewno będzie musiał ostro powalczyć z azjatycką czołówką (Ogata, Chon, Fujii itd.), by spełniło się jego marzenie o Igrzyskach w Tokio.

Transmisja z półfinałów konkurencji bouldering rozpocznie się 13 sierpnia o 2:00 w nocy. Zapraszamy na  specjalną stronę wspinanie.pl. Tam też znajdziecie pełne wyniki konkurencji.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum