14 sierpnia 2019 10:10

Mistrzostwa Świata w Hachioji: po eliminacjach w prowadzeniu

Zawodnicy nie mają czasu na odpoczynek. Na Mistrzostwach Świata w Hachioji rozpoczęła się rywalizacja w prowadzeniu. Zobaczymy tu i wytrawnych specjalistów od liny, boulderowców i sprinterów. W końcu stawką jest awans na Igrzyska, a więc im więcej punktów w trzech konkurencjach, tym bliżej finału w kombinacji.

Męskie eliminacje kończyło z podwójnym topem trzech zawodników – Szwajcar Sascha Lehmann (zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata w Villars), Japończyk Tomoa Narasaki (najlepszy we wczorajszych finałach w boulderingu) i Austriak Jakob Schubert (broni tytułu z Innsbrucka). W półfinałach nie zabraknie Adama Ondry (ostatni w balderowych finałach), Niemca Alexa Megosa, Włocha Stefano Ghisofiego, Francuza Romaina Desgrangesa, Kanadyjczyka Seana McColla, Słoweńca Domena Skofica, no i 16-latka z Japonii Hidemasy Nishidy, najlepszego ostatnio w Briançon.

Tytułu z Innsbrucka 2018 bronić będzie Jakob Schubert, rok temu najlepszy także w kombinacji (fot. Moritz Liebhaber)

O punkty w prowadzeniu walczył także Marcin Dzieński, który zajął 89. miejsce.

U kobiet na czele stawki po kwalifikacjach, z dwoma topami na koncie, Janja Garnbret (ma już złoto w boulderingu). W czołówce także dawno niewidziana Belgijka Anak Verhoeven, wracająca po kontuzji Koreanka Jain Kim, jej niesamowicie utalentowana rodaczka, 15-letnia Chaehyun Seo, austriacka obrończyni tytułu z ubiegłego roku Jessica Pilz, Francuzka Julia Chanourdie etc. Poza półfinałem między innymi Ashima Shiraishi i Mina Markovic.

Jessica Pilz mistrzyni świata 2018 (fot. FB Innsbruck 2018)

Wśród Polek najlepsze miejsce zajęła Aleksandra Kałucka – 64. Aleksandra Mirosław była 72., Natalia Kałucka 74., Anna Brożek 77., Patrycja Chudziak 80.

Pełne wyniki na stronie IFSC.

Półfinały startują jutro, 15 sierpnia, o 4.00 rano, finały rozpoczną się o 11.45. Na bezpośrednią relację zapraszamy na naszą specjalną stronę poświęconą Mistrzostwom Świata.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum