17 sierpnia 2019 06:25

Mistrzostwa Świata w Hachioji: Ola Mirosław najszybsza w kwalifikacjach!

Właśnie zakończyły się kobiece kwalifikacje czasówek na Mistrzostwach Świata w Hachioji. To jedyna konkurencja, w której możemy liczyć na medale, włącznie z tym najcenniejszym, złotym. Wszystkie nasze reprezentantki wykonały podstawowe zadanie kwalifikacji i wywalczyły awans do rundy finałowej, zaś Ola Mirosław (Rudzińska), obrończyni tytułu mistrzyni świata, wykręciła najszybszy czas rundy (7.37). To świetny prognostyk przed finałami, które zostaną rozegrane już o 10:30.

Ola Mirosław była najszybsza w kwalifikacjach

Ola Mirosław (po lewej) była najszybsza w kwalifikacjach

Kwalifikacje były wyjątkowo liczne, a co za tym wyjątkowo długie. Format olimpijski sprawił, że na bitwę o sekundy na standardzie stawiły się 83 dziewczyny. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele biegów dwukrotnie dłuższych od przeciętnych uzyskiwanych przez czołówkę biegaczek.

Ale zobaczyliśmy także znaczący wzrost poziomu zawodniczek aspirujących do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej, a specjalizujących się w innych konkurencjach. Np. Janja Ganbret pobiegła w czasie bliskim 9 sekund, podobnie Miho Nonaka czy Julia Chanourdie. Oczywiście to czas, który nie da im awansu do rundy finałowej czasówek, ale podniesie pozycję w kluczowym dla awansu do Igrzysk rankingu kombinacji.

Wracając do naszych zawodniczek. Do finału przystąpią z następujących pozycji:

  1. Aleksandra Mirosław
  2. Natalia Kałucka
  3. Patrycja Chudziak
  4. Anna Brożek
  5. Aleksandra Kałucka

Trzymamy kciuki! Zapraszamy na 10:30 na specjalną stronę wspinanie.pl na relację na żywo , a rannych ptaszków do kibicowanie Marcinowi Dzieńskiemu, który właśnie rozpoczyna swoją walkę o czas…
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum