16 sierpnia 2019 19:16

Mistrzostwa Świata w Hachioji: korespondencja Tomka Mazura

Niedawno zapowiadaliśmy sprinty na Mistrzostwach Świata w Hachioji (to już jutro, 17 sierpnia). Tym razem komentarz z Japonii Tomka Mazura, kierownika naszej reprezentacji.

View this post on Instagram

Training time… #IFSCwch #climbtotokyo #pzasport

A post shared by Tomek Mazur (@tommymazur) on

Przed nami kolejny dzień Mistrzostw i nasza specjalność: sprinty. Z jednej strony jest to dla naszych zawodników kluczowy start, do którego się przede wszystkim przygotowywali, w którym mają sporo do pokazania i w którym bronimy zeszłorocznych tytułów. Najważniejszym celem są jednak kwalifikacje olimpijskie, a sprinty mają nas do tego zbliżyć.

Po boulderingu i prowadzeniu, choć wynik bezwzględny nie jest w żaden sposób imponujący, to jednak daje części zawodniczek pewien luz w sprintach. Awans do kombinacji zdaje się realny. I o to będziemy jutro walczyć.

Nastrój w zespole jest dobry i raczej optymistyczny. Choć wiadomo, że presja jest spora, a za tym idzie pojawia się dawka stresu. Prawie wszyscy są w pełni formy i zdrowia. Czekamy jeszcze na jedne wyniki badań, aby mieć pewność co do dalszych działań. Nasz fizjo, Kuba Bielawski, miał trochę pracy po ostatnich startach. Niemniej wszyscy powinni być optymalnie przygotowani do startu. Trzymajcie kciuki!

Z Japonii
Tomek Mazur

Finały startują jutro o godzinie 10.30. Na bezpośrednie relacje zapraszamy na naszą stronę poświęconą Mistrzostwom. Tam znajdziecie także aktualności i dotychczasowe wyniki.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum