11 sierpnia 2019 09:37

Mistrzostwa Świata rozpoczęte. Kwalifikacje w boulderingu – Polki zgodnie z oczekiwaniami

Rozpoczęły się niezwykle ważne Mistrzostwa Świata w Hachioji. Ważne, gdyż są pierwszą okazją do wywalczenia biletu na historyczne Igrzyska w Tokio w 2020 roku, gdzie wspinanie sportowe zadebiutuje w rodzinie olimpijskiej. Zawody potrwają do 21 sierpnia, a pierwszą konkurencją mistrzostw jest bouldering.

Nasza reprezentacja w Japonii (fot. Tomek Mazur)

Na początek rozegrano rundę kwalifikacyjną pań. Zmagało się w niej 90 zawodniczek, a wśród nich 5 naszych reprezentantek: Aleksandra Mirosław (Rudzińska), Ania Brożek, Natalia Aleksandra Kałuckie i Patrycja Chudziak. Wszystkie Polki to specjalistki od biegania, a na boulderach startują ze względu na chęć zdobycia punktów w kombinacji. Pokonanie jednego problemu w kwalifikacjach to już sukces dla naszych zawodniczek.

Ten wynik udało się zrealizować jedynie Oli Mirosław, co dało jej 57. miejsce. W przypadku pierwszego miejsca w bieganiu Ola ma szansę na dostanie się do 20. walczącej w kombinacji.

Natalia Kałucka wywalczyła dwie strefy (61. miejsce), jej siostra Ola z podobnym wynikiem uplasowała się na 63. miejscu. Ania Brożek i Patrycja Chudziak nie wywalczyły żadnej strefy i ex aequo z 10 zawodniczkami zajęły ostatnie, 79. miejsce.

Na szczycie tabelki bez zaskoczeń. Czołowe zawodniczki rankingu Pucharu Świata zdobyły klasyfikację do następnej rundy. Wyniki możecie zobaczyć na specjalnej stronie wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum