20 sierpnia 2019 14:29

Mistrzostwa Świata Hachioji 2019: Janja Garnbret mistrzynią kombinacji

Dziś rozegrano w Hachioji finały kombinacji kobiet. Długi, bardzo męczący etap, dla zawodniczek ostatni na tych mistrzostwach. Najlepiej z czołowej ósemki spisała się Janja Garnbret. Tym samym Słowenka dołożyła trzecie złoto, wcześniej wygrała bouldery i prowadzenie. Obroniła też tytuł mistrzyni trójboju z ubiegłego roku z Innsbrucka.

Medalistki w trójboju. Od lewej: Shauna Coxsey (brąz), Janja Garnbret (złoto) i Akiyo Noguchi (srebro)

Czasówki, bouldery i prowadzenie – w takiej kolejności zawodniczki wspinały się dziś w „kombinowanym” finale. W sprintach nie miała sobie równych Ola Mirosław (złota medalistka w indywidualnej konkurencji na czas, ma też zagwarantowany bilet na Igrzyska), jednak w pozostałych konkurencjach nie potrafiła się odnaleźć. W końcowej klasyfikacji trójboju Polka uplasowała się na 4. miejscu.

Dzisiejszy dzień należał do Janji Garnbret. Co prawda w czasówkach dała się wyprzedzić pięciu zawodniczkom, ale już bouldery kończyła na 2. miejscu, a prowadzenie na 1. W konkurencji z liną topowała jako jedna z dwóch, obok Ai Mori – młoda Japonka potrzebowała jednak na przejście więcej czasu.

Świetne wrażenie zrobiły Akiyo Noguchi (srebro) i Shauna Coxsey (brąz). Japonka, niezwykle utytułowana w boulderingu, fantastycznie zaprezentowała się w prowadzeniu (zresztą wcześniej na mistrzostwach zajęła 5. miejsce w tej konkurencji). Niewiele zabrakło, a trzeci TOP finału należałby właśnie do niej – pechowo nie doskoczyła do końcowych klam. Do ścisłej czołówki wraca też Shauna Coxsey, w ostatnich latach walcząca z kontuzjami. Brytyjka zdobyła dziś drugi brąz na tych mistrzostwach, wcześniej była trzecia w boulderach.

Poniżej wyniki finałów w kombinacji, w ósemce aż cztery Japonki. Szkoda, że kwalifikacje olimpijskie uzyskują tylko dwie (o zasadach kwalifikacji na Igrzyska w Tokio 2020 pisaliśmy TUTAJ):

Już jutro od 9.20 powtórka z kombinacji, tym razem w roli głównej mężczyźni. Na bezpośrednią relację zapraszamy na naszą specjalną stronę poświęconą Mistrzostwom Świata.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum