21 sierpnia 2019 09:31

Mistrzostwa Świata Hachioji 2019: dziś finały kombinacji mężczyzn

Dziś ostatni akcent Mistrzostw Świata w Hachioji. Na koniec wyczerpującej, dziewięciodniowej imprezy finały kombinacji mężczyzn.

Alex Megos, jeden z głównych faworytów kombinacji (fot. Daniel Gajda / IFSC)

Wczoraj tytuł mistrzyni kombinacji z ubiegłego roku obroniła Janja Garnbret, dodając przy tym do kolekcji trzeci medal tych mistrzostw (ilość tytułów i medali wywalczonych w ostatnich latach przez 20-latkę plasuje ją na samym szczycie w historii zawodniczego wspinania). Dziś tytułu z Innsbrucka bronić będzie Jakob Schubert. Po eliminacjach Austriak zajmuje 2. miejsce, tuż za rewelacyjnie startującym w Japonii Niemcem Alexem Megosem. Obaj będą chcieli powiększyć swój medalowy bilans na tych mistrzostwach – Jakob ma już dwa krążki, srebrny z boulderów i brązowy z prowadzenia, a Alex srebrny z prowadzenia.

W finale zobaczymy aż czterech Japończyków, wystartuje aktualny boulderowy mistrz świata Tomoa Narasaki (trzeci po eliminacjach) i najlepszy boulderowiec z Innsbrucka Kai Harada. A obok nich Meichi Narasaki i Kokoro Fujii. I tu znów, podobnie jak w przypadku kobiet, awans na igrzyska wywalczy niestety tylko dwóch.

Finał rozpocznie się około 9.20. Najpierw zawodnicy rozegrają czasówki, później bouldery i zakończą prowadzniem. Na bezpośrednią relację zapraszamy na naszą specjalną stronę poświęconą Mistrzostwom Świata.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum