8 sierpnia 2019 09:03

Czeski siłacz w akcji – Martin Stráník otwiera “Ghost Rider” 8C

Martin Stráník to drugi obok Adama Ondry naczelny eksplorator morawskich miejscówek. Sam Stráník w tym roku zdążył już powtórzyć, i to dopiero jako pierwszy, dwa ekstremy 8C swojego rodaka*, a teraz dodał równie wysoko wycenioną własną propozycję o nazwie Ghost Rider.

Martin Stráník na “Ghost Rider” 8C (fot. Jakub Konečný)

O Ghost Rider,  znajdującym się w rejonie Sloup (Moravský Kras), początkowo myślał nawet jako o 8C/C+, ale ostatecznie zdecydował się na tę niższą opcję. W komentarzu pisze między innymi: „jeden z moich najtrudniejszych projektów na Morawach”, i jeszcze: „super siłowe wspinanie w jaskini, uwielbiam taki styl, naprawdę bardzo mi pasuje. Kolejny morawski hit, potencjał na trudne linie jest tu nieograniczony!”.

Stráník znany jest oczywiście (także na naszym podwórku) z nieprzeciętnej mocy. A takową trzeba się niewątpliwie wykazać na jego innym boulderze w Sloup, zrobionym rok temu Tekuté Štěstí 8C (notabene powtórzonym szybko przez Ondrę).

Wspomniane na początku dwa powtórzenia przez Martina ekstremów Adama Ondry to; Pata ledovce (dopiero po ośmiu latach od premierowego przejścia) i Drift – oba 8C i oba w rejonie Holštejn. Na filmie Stráník na Drifcie:

Brunka
źródło: FB Martin Stráník 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum