27 sierpnia 2019 11:56

„Kurtyka. Sztuka wolności” wydana po… japońsku

Ukazało się japońskie wydanie książki “Kurtyka. Sztuka wolności”, biografii Wojtka Kurtyki, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich alpinistów i himalaistów. Autorką tej interesującej i tłumaczonej na wiele języków pozycji jest Bernadette McDonald.

アート・オブ・フリーダム 稀代のクライマー、ヴォイテク・クルティカの登攀と人生, czyli „Kurtyka. Sztuka wolności” po japońsku (fot. Bernadette McDonald)

アート・オブ・フリーダム 稀代のクライマー、ヴォイテク・クルティカの登攀と人生, czyli „Kurtyka. Sztuka wolności” po japońsku (fot. Bernadette McDonald)

Wojtek Kurtyka to jeden z najwybitniejszych alpinistów w historii. Przejście Świetlistej Ściany Gasherbruma IV zostało uznane za jedno z najważniejszych dokonań XX wieku. W 2016 roku Kurtyka odebrał Złoty Czekan za całokształt dokonań wspinaczkowych.

Książka “Kurtyka. Sztuka wolności” swoją światową premierę miała w sierpniu 2017 i zdążyła zyskać uznanie w świecie wspinaczkowym – została nagrodzona w prestiżowym międzynarodowym konkursie literatury górskiej Banff Mountain Book 2017 w kategorii Non Fiction oraz National Outdoor Book Awards 2017 w kategorii Historia/Biografia oraz nagrodą Boardmana Taskera.

Pod koniec stycznia 2018 roku ukazało się polskie tłumaczenie, recenzję Ilony Łęckiej znajdziecie tutaj. W kolejnych miesiącach książka ukazała się w języku hiszpańskim. włoskim i francuskim. Teraz z biografią Wojtka Kurtyki będą mogli zapoznać się czytelnicy z Japonii, kraju z ogromnymi tradycjami i osiągnięciami w himalaizmie i alpinizmie.

Polskie wydanie jest dostępne w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum