12 sierpnia 2019 10:31

Jorge Díaz-Rullo piąty na “No pain no gain” 9a+

Prześcigają się Hiszpanie w robieniu trudnych dróg. W ostatnich miesiącach najlepszymi statystykami w kraju pochwalić się mogą Jorge Díaz-Rullo i Jonatan Flor. Tym razem będzie o przejściu tego pierwszego.

Jorge Díaz-Rullo (fot. Guillermo Domínguez)

W ciągu ostatnich kilku lat Jorge Díaz-Rullo zrobił duży progres w skałach, a przyspieszył zwłaszcza w tym roku. W maju poprowadził uznaną w swoim stopniu La Planta de Shiva 9b Adama Ondry w Villanueva del Rosario. Niedługo później posypały się przejścia 9a, a w lipcu Hiszpanowi poddał się klasyk Céüse, Biographie 9a+. Następnie były udane sesje w Ali Babie w Rodellarze, zakończone pierwszym powtórzeniem Ali Hulk Extension Total sit start 9b Jonatana Flora i dodaniem w jaskini nowej kombinacji Fin de Ali Hulk Extension sit start 9a+.

https://www.instagram.com/p/B0oYkbGHv8I/

No i wreszcie najnowsze prowadzenie 19-latka, także w Rodellarze – No pain no gain 9a+. Jorge jest piątym wspinaczem na liście pogromców (naliczył 13 wstawek w ciągu sześciu dni). Ta 40-metrowa droga sektora Ventanas to życiowy projekt Daniela Fuertesa (Fuertes obił linię wspólnie z Alejandro Giménezem już 15 lat temu, ale pierwsze przejście padło dopiero w 2017 roku). Potem do łańcucha doszli jeszcze Gonzalo Larrocha (2017), Piotrek Schab (2018) i Jonatan Flor (2019).

Brunka
źródło: 8a.nu, woguclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum