14 lipca 2019 09:26

Znamy zwycięzców Pucharu Świata w Chamonix w prowadzeniu

Atmosfera Pucharu Świata w Chamonix jest unikalna – ośnieżone skalne szczyty wznoszące się nad miastem stanowią piękne uzupełnienie imponującej sztucznej ściany. Zawodnicy i zawodniczki podkreślają wyjątkowość tego miejsca i atmosferę jaką tworzy wielotysięczna publiczność. Nie inaczej było podczas sobotnich, wieczornych finałów, w których triumfowali Koreanka Chaehyun Seo (15-letnia sic!) oraz mistrz nad mistrze Adam Ondra.

Trzeba jednak przyznać, że nie udało się routesetterom trafić z cruxem w finale pań. Aż 5 zawodniczek dotarło do paczki, na której marne chwyty wymuszały mniej lub bardziej kontrolowany przestrzał do jeszcze bardziej marnego ścisku na lewą rękę. Niestety żadna z nich go nie utrzymała. W efekcie o kolejności przesądziły wyniki półfinału. Najbliższa przejścia cruxa była Austriaczka Jessica Pilz, ale ostatecznie również “nagrodzona” została kotą 34+. W zawodach zwyciężyła Chaehyun Seo, druga była Chinka YueTong Zhang, a trzecia wspomniana Pilz.

U panów wszystko, po zawodach w Villars, wróciło do “normy”, na podium dobrze znane nazwiska. Trzecie miejsce przypada Austriakowi Jakobowi Schubertowi. Drugie miejsce zajmuje, odpadający od ściany dość niespodziewanie, Niemiec Alexander Megos (to również drugie podium Alexa w tym roku). Zwycięża, najlepiej spisujący się w całych zawodach, Adam Ondra. Również na finałowej drodze wspiął się wyraźnie wyżej, wykorzystując do perfekcji pracę nóg (o mocy przedramion i palców oczywiście nie wspominając).

Wyniki – finał pań:

 1. Chaehyun Seo KOR 34+
 2. YueTong Zhang CHN 34+
 3. Jessica Pilz AUT 34+
 4. Ai Mori JPN 34+
 5. Ashima Shiraishi 34+
 6. Molly Thompson-Smith GBR 26+
 7. Lucka Rakovec SLO 25+
 8. Natsuki Tanii JPN 17+

Wyniki – finał panów:

 1. Adam Ondra 47+
 2. Alexander Megos 44
 3. Jakob Schubert 43+
 4. William Bosi GBR 39+
 5. Alberto Gines Lopez ESP 33+
 6. Martin Stranik CZE 31+
 7. Sean McColl CAD 25+
 8. Kai Harada JPN 22

Sprocket
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum