24 lipca 2019 08:52

“Włodek. Album o Władysławie Cywińskim” już dostępny

Jeszcze jedna nowość wydawnicza (wczoraj pisaliśmy o książce “Jak dobrze nam zdobywać góry” Ludwika Wilczyńskiego i Witolda Sasa-Nowosielskiego). Nakładem Stapisu ukazał się także “Włodek. Album o Władysławie Cywińskim”.

“Włodek. Album o Władysławie Cywińskim”

Ze strony wydawnictwa:

“Włodek. Album o Władysławie Cywińskim” poświęcony jest jego pracy, zainteresowaniom, pasji, poglądom. Obok zdjęć topograficznych Tatr jego autorstwa (celowo nieopisanych, by Czytelnik mógł sprawdzić swoją wiedzę), znajdują się fotografie samego Włodka Cywińskiego oraz ludzi, którzy w ten czy inny sposób stanowili istotną część jego życia.

W albumie znalazły się również teksty przyjaciół Cywińskiego – anegdotyczne, sentymentalne, ciepłe, które przybliżają postać Legendy Tatr tym.  Na końcu przytoczone zostały cytaty z jego książek – te, które najlepiej oddają nietuzinkowość myśli tego niezwykłego człowieka.

Album jest dostępny w księgarni wspinanie.pl.

***

Władysław Karol Cywiński (ur. 12. 08.1939 w Wilnie – zginął na Tępej w Tatrach Słowackich 12.10.2013), polski taternik i alpinista, instruktor przewodnictwa i ratownictwa, z wykształcenia mgr inżynier łączności (absolwent Politechniki Gdańskiej), zawodowy ratownik TOPR-u i przewodnik górski. Po Tatrach zaczął chodzić w 1959 roku. Wszedł na wszystkie nazwane kulminacje (sam nadając wiele nazw), uczestniczył w przejściu około 100 nowych dróg i wariantów. W roku 1975 dokonał solowego przejścia Głównej Grani Tatr (w 3,5 dnia). Wspinał się również w Alpach oraz był uczestnikiem wyprawy w Hindukusz. Jest autorem autobiograficznej książki Góral z Wilna (2002), 19 tomów monograficznego przewodnika taternickiego po Tatrach (1994-2008) oraz licznych artykułów w czasopismach specjalistycznych. Brał udział w kilkuset górskich akcjach ratunkowych.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum