9 lipca 2019 18:56

„Wall Street” – nowa droga na Czołówce MSW

Na Czołówce Mięgusza powstała nowa droga Wall Street (Tr. V A1, 230 m). 26 czerwca poprowadzili ją Kamil Kluś i Stanisław Bobak. Poniżej autorski opis.

(foto i opracowanie graficzne w podkładzie: Grzegorz Głazek, linia drogi – jej autorzy)

Opis

Wall Street przebiega w prawej części Czołówki MSW. Wejście w ścianę na prawo od Prawego Komina – w miejscu, gdzie zaczyna się pęknięcie z kępami traw, idące skośnie w prawo do góry. Pęknięciem III m IV na trawiastą półkę pod dużym zacięciem, gdzie zakładamy wygodne stanowisko (1, 40 m). Z półki do góry po prawej V pod litą lekko przewieszoną część zacięcia. Dalej zacięciem A1 (zostawiony hak) na skośną półkę pod okapem. Przez okap od lewej i rysą do góry A1 (zostawiony hak) na łatwiejszy teren, którym w prawo IV i III na wielki trawnik (st. 2, 50 m). Ze stanowiska łatwo do limby (st. 3, 30 m). Od limby pod kruche spiętrzenie, przez które płytkim kominkiem IV+ (zostawiona kość), dalej depresją lekko w prawo do kosówki (st.4, 40 m). Następnie prosto w górę II pod zacięcie w kształcie litery Y (zostawiony hak) (st. 5, 50 m). Zacięciem V i jego prawą odnogą IV na łatwy teren i nim na Zachód Wallischa (st.6, 40 m).

***

Na pierwszym wyciągu w ¾ jego długości znaleźliśmy stanowisko zjazdowe oraz hak z pętlą w miejscu pierwszego stanowiska. Według informacji od Grzegorza Głazka pochodzą one z próby Ireny Dębowskiej i Krzysztofa Łozińskiego z września 1985. Próba ta jest zaznaczona na mapce Master Topo (nr 7, „Czołówka Mięgusza”).

Czołówka MSW
Wall Street
26.06.2019,  Kluś Kamil , Bobak Stanisław
Tr. V A1,  230 m 6h

Stanisław Bobak




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum