6 lipca 2019 09:40

W Villars najszybciej biegali Anouck Jaubert i Aleksander Szikow

Wczoraj wieczorem odbyły się w Villars finały Pucharu Świata na czas. Najszybsi byli Francuzka Anouck Jaubert i Rosjanin Aleksander Szikow.

Anouck Jaubert najszybsza w Villars

***

Polskie biegaczki wyjadą z Villars bez medali. Najbliżej podium była Natalia Kałucka, która zakończyła swój występ na ¼ finału, zajmując ostatecznie 5. miejsce. Wygrała liderka światowych list Anouck Jaubert. Francuzka wyprzedziła w finałowym pojedynku YiLing Song, choć to Chinka prowadziła przez większość biegu – błąd kosztował ją złoto. Song biega w tym sezonie naprawdę świetnie, już dwa razy stawała na najwyższym podium.

Coraz lepiej prezentuje się na sprinterskim torze Miho Nonaka. Z czasem 8.43 Japonka zajęła 10. miejsce. Jak tak dalej pójdzie, obok boulderingu – a na tym polu Miho jest jedną z czołowych zawodniczek – stanie się też jedną z głównych specjalistek w rodzimej kadrze od czasówek.

15. Aleksandra Kałucka

A co u mężczyzn? Tu równy pojedynek rodaków, Aleksander Szikow kontra Dmitrij Timofiejew, na korzyść tego pierwszego (Timofiejew poślizgnął się w końcówce i nie ukończył biegu). Jak już pisaliśmy, Marcin Dzieński poza 1/8 finału, na 17. pozycji. W eliminacjach  w prowadzeniu zajął 94. miejsce.