6 lipca 2019 09:40

W Villars najszybciej biegali Anouck Jaubert i Aleksander Szikow

Wczoraj wieczorem odbyły się w Villars finały Pucharu Świata na czas. Najszybsi byli Francuzka Anouck Jaubert i Rosjanin Aleksander Szikow.

Anouck Jaubert najszybsza w Villars

***

Polskie biegaczki wyjadą z Villars bez medali. Najbliżej podium była Natalia Kałucka, która zakończyła swój występ na ¼ finału, zajmując ostatecznie 5. miejsce. Wygrała liderka światowych list Anouck Jaubert. Francuzka wyprzedziła w finałowym pojedynku YiLing Song, choć to Chinka prowadziła przez większość biegu – błąd kosztował ją złoto. Song biega w tym sezonie naprawdę świetnie, już dwa razy stawała na najwyższym podium.

Coraz lepiej prezentuje się na sprinterskim torze Miho Nonaka. Z czasem 8.43 Japonka zajęła 10. miejsce. Jak tak dalej pójdzie, obok boulderingu – a na tym polu Miho jest jedną z czołowych zawodniczek – stanie się też jedną z głównych specjalistek w rodzimej kadrze od czasówek.

Kobiety

1. Anouck Jaubert (7.66)
2. YiLing Song (8.41)
3. Elżbieta Iwanowa

5. Natalia Kałucka
7. Patrycja Chudziak
9. Anna Brożek
15. Aleksandra Kałucka

A co u mężczyzn? Tu równy pojedynek rodaków, Aleksander Szikow kontra Dmitrij Timofiejew, na korzyść tego pierwszego (Timofiejew poślizgnął się w końcówce i nie ukończył biegu). Jak już pisaliśmy, Marcin Dzieński poza 1/8 finału, na 17. pozycji. W eliminacjach  w prowadzeniu zajął 94. miejsce.

Mężczyźni

1. Aleksander Szikow (5.54)
2. Dmitrij Timofiejew
3. Jan Kriz

17. Marcin Dzieński

Tak wyglądały finały:

Pełne wyniki na stronie IFSC.

Dzisiejszy dzień należy do „prowadzących”. O 10.00 rozpoczną się półfinały, o 20.20 finały. Najlepsze pozycje po kwalifikacjach zajmują Janja Garnbret, Jakob Schubert, Alex Megos (cała trójka po dwa topy). Notabene oni też biegali; Słowenka była 27., Austriak 41., Niemiec 62.

Na transmisje live zapraszamy na stronę wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum