23 lipca 2019 13:40

Vadim Timonow melduje się na topie “Noise vs Beauty” 8C (8B+)

Vadim Timonow zmieścił w koszyku jeszcze jedno przejście zahaczające o 8C. Na finiszu pobytu w Rocklands Rosjanin pokonał Noise vs Beauty.

https://www.instagram.com/p/Bz_BlH1DRqP/

Noise vs Beauty otworzył cztery sezony temu Daniel Woods. Początkowo postawił przy nim 8B+, później docenił trudności i podniósł wycenę do 8C (z dopiskiem nietrudne). Być może zmobilizował go Nalle Hukkataival, który jako pierwszy powtórzył problem, przypisując mu łamańca 8B+/C. A jak wiadomo Fin to klasowy boulderowiec…

Timonow zrobił prawdopodobnie szóste przejście i też się waha, czy 8C czy może 8B+. Niemniej wycena w przypadku tak ładnych problemów nie jest chyba najważniejsza. W końcu sam Woods pisał: „Jedna z najpiękniejszych linii, jakie otworzyłem”. Kto by się nie skusił?

Podczas tegorocznej wizyty w Rocklands Rosjanin poradził sobie z jeszcze jednym równie urodziwym boulderem cenionym na 8C – Black Eagle Assis (2018, pierwsze przejście po obrywach należy do Dave’a Grahama). Tym samym ma już trzy afrykańskie ekstremy, pierwszy – Monkey Wedding – padł w 2016 roku.

I takie obrazki z RPA:

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum