8 lipca 2019 10:23

Vadim Timonow na “Black Eagle Assis” 8C

Na jeden z najbardziej fotogenicznych boulderów w Rocklands (według Arjana de Kocka, i pewnie nie tylko) skusił się Vadim Timonow. Rosjanin przeszedł Black Eagle Assis 8C.

Rosjanin na “Black Eagle Assis” 8C (fot. Nikita Tsarew)

Cztery do jednego… O tym, że Black Eagle Assis zasługuje na 8C opowiedzieli się Dave Graham (pierwszy pokonał boulder po obrywach w 2018 roku, autorem oryginalnej linii jest Fred Nicole, 2002), Daniel Woods, Giuliano Cameroni (choć pewnie dałby się przekonać do niższej wyceny) i teraz Vadim Timonow. Zdecydowanie wyłamał się jedynie James Webb.

Timonow jest regularnym gościem w RPA. To tu topował na swoim pierwszym 8C, dwa sezony temu zrobił Monkey Wedding. I kto wie, czy nie powiększy jeszcze dorobku, bo już patrzy w stronę takich klasyków, jak Finnish Line Nalle Hukkataivala czy Spray of Light Daniela Woodsa. Póki co obok pocztówkowego Black Eagle Assis Rosjanin pokonał od strzału Hipster Whale 8B (jego trzeci flesz w takich trudnościach).

Vadim Timonow to jeden z mocniejszych rosyjskich boulderowców. Dwa lata temu otworzył u siebie, w Triangular Lake (niedaleko granicy z Finlandią), krawądkową Triangular Face, anonsując pierwsze 8C w Rosji. Tyle że kilka miesięcy później pod boulderem pojawił się jego rodak Aleksiej Rubcow i wycena poszła w dół (do 8B+).

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum