16 lipca 2019 10:20

Puchar Świata przenosi się z Chamonix do Briançon (19-20 lipca)

Rozkręca się Puchar Świata w prowadzeniu, w dniach 19-20 lipca zawodnicy spotkają się po raz trzeci w tym sezonie (a więc półmetek PŚ), i po raz drugi we Francji – w Briançon.

Po dwóch etapach na najwyższym podium mamy czterech zwycięzców. Rundę w Villars wygrali Słowenka Janja Garnbret i Szwajcar Sascha Lehmann. W Chamonix najlepsi byli Koreanka Chaeyhyun Seo i Adam Ondra. 15-letnia Seo awansuje powoli do jednej z faworytek tego sezonu (w Villars także stała na podium). Zresztą nie tylko Koreanka, ale też inne młodziutkie Azjatki pokazują się ze świetnej strony.

Tymczasem Adam Ondra odpuszcza start w Briançon (zobaczymy go na panelu w sierpniu), ale w ostatnich zawodach pokazał, że mimo niedawnej kontuzji nic nie stracił ze swojego mistrzostwa:

Czy nieobecność Ondry wykorzysta Alex Megos i zgarnie pierwsze w tym sezonie złoto? Niemiec w Chamonix był najbliżej Czecha, a w Villars stał na trzecim stopniu podium. A może górą będzie ubiegłoroczny lider Pucharu Świata Austriak Jakob Schubert (w Villars już trzeci). Sporo do udowodnienia mają też ci, którzy zepsuli swoje starty w pierwszych imprezach, Włoch Stefano Ghisolfi i Francuz Romain Desgranges.

Szykujcie się na bezpośrednie relacje już w najbliższy piątek i sobotę. Poniżej rozpiska:

Piątek, 19 lipca
19:30-22.00 – półfinały

Sobota, 20 lipca
20.00-21.00 – finał mężczyzn
21.30-22.00 – finał kobiet

***

I jeszcze raz Chamonix:

Po dwóch edycjach na czele rankingu Pucharu Świata Chaeyhyun Seo (przed Janją Garnbret, w Chamonix poza finałem) i Alex Megos (przed Saschą Lehmannem).

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum