13 lipca 2019 13:38

Znamy finalistów PŚ w Chamonix. Wieczorna sesja bez Janji Garnbret

Wieczorem szykuje się przednie widowisko w Chamonix. A apetyt zaostrzyły zakończone właśnie półfinały. Oglądało się świetnie, choć nie obyło się bez potknięć. To najbardziej zaskakujące zaliczyła Janja Garnbret.

PŚ w alpejskiej scenerii, Chamonix 2019

Z każdym kolejnym metrem widać było, jak pompujące drogi zafundowali startującym routesetterzy. Nikt z półfinalistów i półfinalistek nie wytrzymał ciągu, stąd nie oglądaliśmy topów. Do tego byliśmy świadkami kilku niespodzianek, a największą zafundowała kibicom (i sobie) Janja Garnbret. Słowenka  przyzwyczaiła wszystkich do tego, że w zasadzie z automatu awansuje do finałowych rund. Tymczasem w Chamonix zajęła 9. miejsce i minimalnie przegrała awans do wieczornej sesji. Chyba po raz pierwszy w historii swoich startów w PŚ w prowadzeniu…

W finale zobaczymy za to rewelacyjne 15-letnie Azjatki: Japonki Natsuki Tanii i Ai Mori oraz Koreankę Chaeyhyun Seo. Mori i Seo stały tydzień temu na podium w Villars.

Najlepsze zawodniczki w półfinałach:

Natalia Kałucka zajęła 90. miejsce.

Na technicznych, siłowych sekwencjach u mężczyzn świetnie radził sobie 16-letni Alberto Ginés Lopez (w ubiegłym roku debiutował w skałach na 9a). Hiszpana przebił dopiero startujący jako ostatni Adam Ondra (pierwszy po eliminacjach, gdzie jako jedyny dwa razy zatopował).

Także w męskim półfinale nie obyło się bez wpadek. Cennych punktów w Chamonix nie zarobią: Włoch Stefano Ghisolfi (fatalny błąd już na początku drogi), Francuz Romain Desgranges i Słoweniec Domen Skofic. Poza finałem także zwycięzca z Villars Szwajcar Sascha Lehmann.

Najlepsza ósemka męskich finałów:

Relacje na żywo z finałów startują o 20.50, zaczną kobiety.

***

Jeśli nie oglądaliście:

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum