Martyna Szymańska i Piotr Niźnik mistrzami Polski juniorów młodszych w konkurencji prowadzenie

Ostatni dzień zmagań na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Tarnowie przyniósł rozstrzygnięcia w konkurencji prowadzenie. Wyłoniono też najlepsze zawodniczki i zawodników w trójboju. Zawody miały rangę Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Podium w prowadzeniu (fot. PZA)

Po czasówkach i boulderach juniorzy młodsi walczyli w Toruniu w konkurencji prowadzenie. Złote medale trafiły do Martyny Szymańskiej (KW Bielsko Biała) i Piotra Niźnika (KW Bełchatów). Piotrek zdobył wcześniej także złoto w boulderingu.

Juniorki młodsze

  1. Martyna Szymańska (KW Bielsko Biała)
  2. Kinga Pałka (Pałac Młodzieży Tarnów)
  3. Zuzanna Mientus (Skarpa Bytom)

Juniorzy młodsi

  1. Piotr Niźnik (KW Bełchatów)
  2. Jan Gurba (KW Nowy Sącz)
  3. Konstanty Sobański (UKA)

Mistrzami Polski w trójboju zostali Daria Nawój (Daria to złota medalistka w czasówkach i boulderingu) oraz Jan Gurba (Janek wywalczył złoto w sprintach, srebro na boulderach i w prowadzeniu).

Na stronie PZA czytamy:

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to także rywalizacja pomiędzy klubami i województwami. W klasyfikacji klubowej OOM zwyciężył Uczniowski Klub Alpinistyczny z Warszawy, drugie miejsce zajął Klub Sportowy Sportiva z Tarnowa, zaś trzecie miejsce przypadło Klubowi Wysokogórskiemu Bielsko-Biała.

Najwięcej punktów dla swojego województwa wywalczyli zawodnicy z Małopolski, tuż za nimi uplasowali się reprezentanci ze Śląska, na trzeciej pozycji znaleźli się zawodnicy z Mazowsza!

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

źródło: PZA
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum