7 lipca 2019 10:48

Janja Garnbret i Sascha Lehmann ze złotem w Villars

Słowenka Janja Garnbret i Szwajcar Sascha Lehmann wygrali pierwszy Puchar Świata z liną w tym sezonie. W sumie w kalendarzu na rok 2019 przewidziano sześć imprez w konkurencji prowadzenie.

Ku uciesze kibiców wygrywa Sascha Lehmann (fot. Daniel Gajda / IFSC)

***

Dziwne to były finały. Bo bez Austriaka Jakoba Schuberta, Włocha Stefano Ghisolfiego (polegli w półfinałach) i Francuza Romaina Desgrangesa (nawet nie awansował do półfinałów). W czołowej ósemce znalazło się za to aż czterech Japończyków. Zaskoczenie? Już nie. Japońscy okupują czołowe pozycje już nie tylko w boulderingu. No i jeszcze świetny, 19-letni Chińczyk YuFei Pan.

I to właśnie YuFei Pan został jednym z bohaterów sobotniego wieczoru. Był jednym z trzech topujących zawodników, obok Niemca Alexa Megosa (notabene Alex znalazł no hand tam, gdzie inni o tym nawet nie pomyśleli) i Szwajcara Saschy Lehmanna. Dwóch następnych, Słoweniec Domen Skofic i Japończyk Meichi Narasaki, musnęło topowej klamy. Wygrana powędrowała ostatecznie do Szwajcara, o czym zadecydowały wyniki z półfinałów.

Finał mężczyzn:

 1. Sascha Lehmann TOP
 2. YuFei Pan TOP
 3. Alex Megos TOP
 4. Domen Skofic 39+
 5. Meichi Narasaki 39+
 6. Tomoa Narasaki 34+
 7. Yuki Hada 22
 8. Kokoro Fujii 8

W damskim finale kibice nie mieli okazji oglądać topów. Trzeba przyznać, że droga nie za bardzo wyszła routesetterom. Nie było dramaturgii, bo nie było rozrzucenia stawki. Finalistki jakby się umówiły, spadając na tym samym przechwycie. Niewiele dalej zaszła Słowenka Janja Garnbret, ale to wystarczyło, by zgarnąć pierwsze zwycięstwo w sezonie z liną.

W czołowej ósemce znalazły się aż trzy Japonki, w tym młodziutka, 15-letnia zaledwie Ai Mori. Kolejny talent i nadzieja japońskiej kadry. To zresztą nie pierwsze podium Ai w seniorskich rozgrywkach, w tym roku była już trzecia w boulderowym Pucharze Świata w Wujiang.

Janja Garnbret, tym razem ciut lepsza od rywalek (fot. Daniel Gajda / IFSC)

Finały kobiet:

 1. Janja Garnbret 36+
 2. Chaeyhyun Seo 35+
 3. Ai Mori 35+
 4. Akiyo Noguchi 35+
 5. Mia Krampl 35+
 6. Lucka Rakovec 35+
 7. Julia Chanourdie 35+
 8. Natsuki Tanii 35

Pełne wyniki z Villars na stronie IFSC.

A tu sobotnie finały:

Kolejna runda w prowadzeniu i na czas 11-13 lipca w Chamonix.

Brunka
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum