25 lipca 2019 10:35

Z kraszpadem do Podlesic – na Popielową i Pośrednią

O Popielowych Skałach (Góra Popielowa) w Podlesicach pisaliśmy już wiele razy, ale głównie przy okazji powstających tam na przestrzeni ostatnich sezonów dróg. Tymczasem Popielowe to od dłuższego czasu także całkiem pokaźny ogródek boulderowy – problemy zlokalizowane są na Górze Popielowej i na sąsiedniej Górze Pośredniej.

Marcin „Flower” Poznański na „Ippon – Seoi Nage” 7C, Góra Pośrednia (fot. Daniel Opiekulski)

Boulderowcy będą mieli po co przyjeżdżać do Podlesic. Góra Popielowa i Pośrednia to łącznie aż ponad 120 problemów. I to stan na dziś, bo w perspektywie szykuje się dużo więcej nowości – być może sięgających nawet 8A-8B. Projekty są otwarte dla wszystkich, a więc można działać!

Póki co nie ma jeszcze ekstremów, przeważają szóstkowe przystawki (najwięcej jest tych w stopniu 6A), ale dla bardziej wymagających znajdzie się też porcja siódemkowych propozycji, z dwoma rodzynkami 7C; Ippon – Seoi Nage na Górze Pośredniej i Triarii na Górze Popielowej.

Jak mówi Marcin „Flower” Poznański, mózg operacji (choć w eksplorację Popielowych zaangażowało się także wielu innych wspinaczy, za co należą się duże brawa): w rejonie można znaleźć wszystkie formacje, jakie mamy w boulderingu. Są też higballe, których uprasza się nie obijać!

Topo rejonów znajdziecie tutaj:

Uwaga wspinacze: po skończonej sesji zabierajcie ze sobą śmieci!

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum