12 lipca 2019 23:01

Czasówki w Chamonix rozstrzygnięte! Podium dla Aleksandry Kałuckiej!

Piąta edycja tegorocznego Pucharu Świata w czasówkach zagościła w unikalnej scenerii Chamonix. Dzisiaj wieczorem odbyły się finały dwudniowych zmagań w tej konkurencji. W zawodach triumfowali Chinka YiLing Song i Indonezyjczyk Alfian Muhammad.

Rekordzistka świata YiLing Song (rekord 7.10 s) pokonała w finałowym biegu Rosjankę Jelizawetę Iwanową. Akurat ta rywalizacja nie przyniosła spodziewanych emocji – Rosjanka popełniła falstart. Wcześniej YiLing biegała szybko, w półfinale osiągnęła 7.254 s. Najlepszy czas wieczoru Rosjanki to z kolei 7.556 s.

Dla nas najważniejszy był jednak mały finał, w którym Aleksandra Kałucka wygrała z Indonezyjką Aries Susanti Rahayu, która odpadła i nie ukończyła biegu. Ola najlepiej dzisiaj pobiegła w półfinale, w którym osiągnęła 7.626 s, to jednak nie wystarczyło na pokonanie Iwanowej (7.556 s). Wcześniej pokonała Marię Krasawinę!

Ola Kałucka

Ola Kałucka

Bardzo dobrze poradziły sobie również Anna Brożek i Patrycja Chudziak, które awansowały do ćwierćfinału. Ania przegrała swój bieg (7.970 s) z późniejszą zwyciężczynią, czyli Song. Natomiast Patrycja (8.347 s) musiała uznać wyższość Susanti Rahayu.

Wśród panów zwyciężył wspomniany Alfian Muhammad, który w finale pokonał Chińczyka QiXin Zhonga. Alfian najszybciej pobiegł w półfinale, osiągając czas 5.690 s, w tym biegu wyprzedził Rosjanina Władysława Deulina (5.799 s). Deulin ostatecznie zajął 3. miejsce.

W końcu dobrym startem może pochwalić się Marcin Dzieński. W Chamonix nasz mistrz świata dotarł do ćwierćfinału, w którym uległ Muhammadowi (6.037 do 6.362 s). W pierwszym swoim biegu Marcin osiągnął 6.087 s, dzięki czemu pokonał Rosjanina Aleksandra Sziłowa.
Przed nami sobotnie półfinały i finały w prowadzeniu. Zapowiada się świetny, jak na Chamonix przystało, spektakl sportowy. Prognozy pogody również dobre, więc zapraszamy na wspinanie.pl do relacji LIVE – specjalna strona zawodów.

Sobota, 13 lipca:
od 10:00 – półfinały w prowadzeniu [LIVE]
od 20:30 – finały w prowadzeniu [LIVE]

Wyniki finałów czasówek panie:

 1. YiLing Song CHN
 2. Jelizawieta Iwanowa RUS
 3. Aleksandra Kałucka POL
 4. Aries Susanti Rahayu INA
 5. Anna Brożek POL
 6. Andrea Rojas ECU
 7. Patrycja Chudziak POL

Wyniki finałów czasówek panowie:

 1. Alfian Muhammad INA
 2. QiXin Zhong CHN
 3. Władysław Deulin RUS
 4. Danił Bołdyriew UKR
 5. Marcin Dzieński POL

Sprocket
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum