Bouldery i prowadzenie na Mistrzostwach Polski młodzików i juniorów

W Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i juniorów w boulderingu, prowadzeniu i na czas. O czasówkach już pisaliśmy, pora na czołówkę “z liną” i medalistów boulderowych. Wyłoniono też najwszechstronniejszych zawodników tarnowskiej imprezy, czyli mistrzów trójboju.

Młodzicy i juniorzy walczyli w Tarnowie na Mistrzostwach Polski (fot. PZA)

Na boulderach w grupie młodzików mistrzami Polski zostali Julia Chrzanowska (KTJ Sopot) i Szymon Dąbrowski (SW Murall), wśród juniorów najlepsi byli Bianka Janecka (KW Częstochowa, Bianka jest też brązową medalistką w czasówkach) i Kuba Ziętek (KW Bielsko Biała).

Kuba Ziętek zdobył dodał do mistrzowskiej kolekcji także złoto w prowadzeniu (ma też srebro w czasówach i złoto w trójboju). Obok niego w kategorii juniorów na najwyższym stopniu podium stanęła Marta Klimaszewska (KW Toruń), która także nazbierała w Tarnowie worek medali, była najszybsza w sprintach i najlepsza w trójboju. Z kolei w młodzikach prym z liną wiedli Maja Oleksy (KU AZS PWSZ Tarnów) i Paweł Sajdok (KWS Klif Tarnowskie Góry).

Najwszechstronniejszymi zawodnikami w Tarnowie (czyli mistrzami trójboju) zostali: Julia Chrzanowska i Szymon Dąbrowski (SW Murall) – w kategorii młodzików raz Marta Klimaszewska i Kuba Ziętek – w kategorii juniorów. Kategoria młodzików – chłopcy

Pełne wyniki na stronie PZA.

źródło: PZA
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum