27 lipca 2019 10:56

Ben Burkhalter trzeci na “Blade Runner” 8C (8B+)

Amerykanin Ben Burkhalter pokonał Blade Runner w Rocky Mountain National Park (Upper Chaos). To czerwcowa nowość Giuliano Cameroniego. Boulder nie ma jeszcze wielu powtórzeń, prawdopodobnie dopiero dwa.

Ben Burkhalter na “Blade Runner” (fot. Sam Weir)

To przypomnijmy, że Blade Runner to pomysł wspomnianego Cameroniego, trudniejszy wariant do głośnego Jade. Autor  mówił później: „odczułem boulder jako trudniejszy niż Domestic Cat i Jade, tak więc dolna granica 8C powinna być odpowiednia. Czas pokaże”. Drugi na topie Amerykanin Sam Weir pisał z kolei: “trudne do wyceny, ale też trudne do przejścia”, w końcu postawił na 8B+. I wreszcie trzeci Ben Burkhalter, dla którego póki co to najmocniejsze przejście w dorobku: „sądzę, że ściśle górna granica 8B+ albo dolna 8C, dopóki więcej wspinaczy nie spróbuje, 8B+/8C wydaje mi się odpowiednie”.

Bez względu na wycenę, przejście Bena Burkhaltera to dobra okazja, żeby popatrzeć sobie na świetne krawądkowe ruchy Blade Runnera (a przy okazji także Jade i Domestic Cat). Poniżej Giuliano Cameroni (produkcja Mellow):

Ben Burkhalter to dopiero 18-latek, i wygląda na to, że boulderowa kariera dopiero przed nim. W końcu z Blade Runner uporał się już podczas trzeciej sesji. A jeszcze w ubiegłym sezonie jego najmocniejszym przejściem było 8B…

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum