11 lipca 2019 09:02

Alizée Dufraisse boulderuje w Rocklands. Francuzce poddaje się “Ray of Light” 8B

Nie jest tajemnicą, że wielkim marzeniem Alizée Dufraisse jest La Rambla 9a+ w Siuranie.* Do sektora El Pati Francuzka przyjeżdża uparcie od kilku sezonów, jeszcze w marcu tego roku pisała: „szukam swojej drogi, starając się zachować pewność siebie i mam nadzieję, że w tym roku sięgnę topu”. Póki co się nie udało, choć było naprawdę blisko. No ale takie napięcie trzeba gdzieś odreagować, a idealnym miejscem na relaks jest Rocklands.

Alizée Dufraisse na ubiegłorocznym “The Arch”, Rocklands (kadr z filmu)

Wczoraj Alizée wpisała do kapownika swój trzeci afrykański problem ceniony na 8B, dwa poprzednie padły w ubiegłym sezonie. Tym razem pokonała Ray of Light Klema Loskota (trudniejsza wersja to Spray of Light 8C zrobiona przed czterema laty przez Daniela Woodsa). Pierwsze kobiece przejście Ray of Light należy do Amerykanki Niny Wiliams (2015).

A dwie wspomniane trudne linie Francuzki rodem z RPA to The Arch 8B (8A+?) i The Wheel of Retardation 8B. Poniżej na filmach:

*Alizée Dufraisse na La Ramblę musi jeszcze poczekać (jedyną z kobiet, której jak dotąd udało się pokonać sławę Siurany jest Amerykanka Margo Hayes), ale Francuzka może być dumna z dwóch innych bardzo mocnych przejść w rejonie: La Reina Mora 8c+/9a (2012) i Estado critico 9a (2017).

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum