26 lipca 2019 08:11

Ruszyła akcja Czyste Tatry (26-27 lipca)

Ruszyła akcja Czyste Tatry. Setki wolontariuszy pod przewodnictwem Jana Niezbędnego stawiły się w Zakopanem, aby razem wyruszyć na górskie szlaki i zadbać o nasze najcenniejsze bogactwo narodowe – Tatry. Ty też możesz zostać opiekunem przyrody! Dołącz do ósmego finału akcji Czyste Tatry – największej akcji sprzątania gór w Polsce!

Czyste Tatry 2019 (fot. arch. Jan Niezbędny)

Tegoroczny finał Czystych Tatr odbędzie się w pełni sezonu turystycznego, więc, jak podkreślają organizatorzy, będzie to świetna okazja, by dać innym dobry przykład i zwiększyć świadomość ekologiczną Polaków. Wolontariusze z charakterystycznymi worko-plecakami Jana Niezbędnego będą sprzątać góry wśród tłumów turystów, pokazując im, że #ŚmiecenieToObciach.

Każdy uczestnik projektu Czyste Tatry otrzyma od Jana Niezbędnego zestaw produktów zapakowanych w worko-plecak. Specjalnym prezentem dla ekopasjonatów będzie też koszulka z rysunkiem Andrzeja Mleczki.

Po zejściu z gór na wszystkich uczestników akcji będą czekać w pełni zasłużone atrakcje. W piątek będą mogli wziąć udział między innymi w pokazach filmowych, m.in. filmu Dreamland o słynnym wspinaczu Macieju Berbece, oraz prelekcjach, m.in. znanego himalaisty i alpinisty Janusza Gołąba oraz podróżniczki, pisarki i dziennikarki Beaty Pawlikowskiej.

Imprezą towarzyszącą sprzątaniu gór był w tym roku konkurs na EKO RZEŹBĘ, zbudowaną z surowców wtórnych, organizowany przez Stowarzyszenie Czysta Polska i markę Jan Niezbędny. Jak podkreślają organizatorzy, prace wykorzystujące materiały przeznaczone do recyklingu, wykonane przez dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, okazały się niezwykle pomysłowe i kreatywne. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: voucher o wartości 1500 zł ufundowany przez Jana Niezbędnego, wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem tatrzańskim w rejonie Kasprowego Wierchu i Doliny Kościeliskiej oraz ognisko na Polanie Rogoźniczańskiej.

Więcej na stronie www.CzysteTatry.pl.

Informacja prasowa Sarantis Polska
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum