29 czerwca 2019 09:46

Ola Rudzińska i Marcin Dzieński mistrzami Polski 2019 na czas

Wczoraj rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców we wspinaczce sportowej. Trzy dni i trzy konkurencje, pierwsza już za nami. W Tarnowie, w Hali Sportowej PWSZ, rozdano medale w czasówkach. Najlepszymi sprinterami 2019 zostali Aleksandra Rudzińska i Marcin Dzieński. Oboje bardzo utytułowani i bardzo szybcy. Gratulujemy.

Marcin Dzieński mistrzem Polski 2019, to już jego dziewiąte krajowe złoto (fot. FB Marcin Dzieński)

***

Wśród dziewczyn najlepiej w Tarnowie biegała Aleksandra Rudzińska (Klub Wspinaczkowy Kotłownia). Ola to aktualna mistrzyni świata z Innsbrucka (2018). W tym roku potwierdziła swój prym wśród naszych sprinterów, bijąc rekord Polski (7.28) podczas Pucharu Świata w Wujiang. W tarnowskim finale wyprzedziła Aleksandrę Kałucką (KU AZS PWSZ Tarnów).

Podium kobiet:

  1. Aleksandra Rudzińska (7.34)
  2. Aleksandra Kałucka (7.69)
  3. Patrycja Chudziak

Pełne wyniki TUTAJ.

Męskie starcie wygrał Marcin Dzieński (KU AZS PWSZ Tarnów), broniąc tytułu z ubiegłego roku (medali MP ma już 9!). Finał przebiegł w czasie 6.24. Drugi na mecie był Mikołaj Wróblewski (MKS Tarnów). Marcin od kilku sezonów stara się wrócić do światowej czołówki i do topowej formy sprzed kilku lat. Przełomowy w jego karierze był rok 2016, który kończył ze złotym medalem MŚ w Paryżu i statuetką dla najlepszego zawodnika Pucharu Świata.

Podium mężczyzn:

  1. Marcin Dzieński (6.24)
  2. Mikołaj Wróblewski (8.52)
  3. Jan Tkaczyk

Pełne wyniki TUTAJ.

Ola i Marcin zajmują też pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2019. Wśród młodzieżowców na czele rankingu Ola Kałucka i Konrad Gruszka.

***

Dziś zawodnicy wystartują w Krakowie w konkurencji bouderowej. Już o 10.00 od eliminacji rozpoczną kobiety. Finały przewidziano na godzinę 18.30. Miejsce: Centrali Ruchu Avatar (ul. Sikorki 21A).

(fot. FB Avatar Centrala Ruchu)

Brunka
źródło: PZA, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum