3 czerwca 2019 11:17

Laura Rogora i popisowe przejście w Collepardo – “Réveille-toi” 9a

Collepardo to stosunkowo młody rejon, ale już ma swoich wyznawców. Włoską grotę upodobała sobie np. Włoszka Laura Rogora. I właśnie dzięki niej pojawiło się tu sporo trudnych dróg, sięgających nawet stopnia 9a.

It's done ✅😊🎊💪 "Réveille-toi!" 9a FA😎📸 @vzdr3v…#climbing_pictures_of_instagram #picoftheday #loveclimbing…

Opublikowany przez Laura Rogora Niedziela, 2 czerwca 2019

Najnowsze osiągnięcie 18-latki to Réveille-toi 9a – projekt, z którym Laura Rogora zmagała się od kilku miesięcy. Droga jest prostowaniem od góry Il traverso dei sogni (8c), dodatkowy odcinek obił Bertrand Lemaire.

Większość najpoważniejszych linii w Collepardo jest podpisanych właśnie nazwiskiem Włoszki. Wśród tych ciekawszych są między innymi takie propozycje jak: Tomorrowland extension 8c+, La Gasparata 8c+/9a i Sitting Bull 8c+/9a. Oczywiście Rogora ma osiągnięcia także w innych rejonach. Swoje pierwsze 9a zrobiła w Sperlondze, trzy lata temu padło tam Grandi Gesti. Rok później przywiozła z Oliany Joe-cita 9a. Na początku tego roku pokonała Esclatamàsters 9a w rejonie Perles. Niezły zestaw jak na 18-latkę…

Na Esclatamàsters 9a, Włoszka robi trzecie kobiece przejście, po Francuzce Florence Pinet i Hiszpance Mar Álvarez:

Laura startuje też regularnie w zawodach, jest juniorską mistrzynią Włoch. Za kilka dni zobaczymy ją w zamykającym sezon boulderowy Pucharze Świata w Vail (7-8 czerwca), a potem pewnie w Villars w Szwajcarii na otwarcie sezonu w prowadzeniu (4-6 lipca).

Brunka
źródło: FB L. Rogora
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum