5 czerwca 2019 12:26

Wolicie wapień czy granit? Już w ten weekend “La Jura Jura” i “Big Wall w Sokołach”

W najbliższych dniach szykują się kolejne dwie duże imprezy plenerowe dla wspinaczy – „La Jura Jura” i „Big Wall w Sokołach”.

Big Wall w Sokołach (fot. Jacek Kaim)

***

Za nami majowe towarzyskie imprezy rozegrane na Jurze Południowej, w Dolinie Będkowskiej – „Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego” i „Integrowanie przez Wspinanie”. Przed nami dwa czerwcowe mitingi. Oba już w ten weekend.

Pierwsza z imprez także odbędzie się na Jurze, ale na jej północnych krańcach (zbiórkę zaplanowano we wsi Czatachowa, Dolina Wiercicy). KW Sakwa zaprasza w dniach 7-9 czerwca na „La Jura Jura”. W tym roku hasłem przewodnim będzie powieść Harry Potter. Zaproszenie od organizatorów brzmi intrygująco :):

Czołem Czarodzieje i Czarownicy, Mugole, Bulderowcy, Wspinacze i Gobliny! Już niedługo spotkamy się w szkole magii, dobrej szemranki i zgiętego bica we wsi Czatachowa! Tegoroczna La Jura Jura upłynie w magicznej atmosferze przepełnionej pokonywaniem wapiennych zerw ukrytych w tajemniczych, bukowych lasach Doliny Wiercicy(…).

Zapisy dostępne są pod tym linkiem.

Więcej szczegółów znajdziecie na profilu FB imprezy.

***

Inny rodzaj wspinania, inny klimat, ale równie pyszna zabawa zapowiada się w Sokolikach. 8 czerwca rusza 10. edycja „Big Wall w Sokołach”. A to oznacza potężną dawkę wspinania w granicie: w ciągu siedmiu godzin wspinacze będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans dróg wspinaczkowych, w końcowej punktacji będą brane pod uwagę trudność dróg i styl ich pokonania, premiowane będą również drogi poprowadzone na własnej asekuracji.

Organizatorzy:

Po zakończeniu zmagań planowany jest posiłek ( grochówka, kiełbaski do pieczenia na ognisku z pieczywem oraz do kompletu smaczne piwko) a wieczorem po posiłku rozegrany zostanie zabawowo Super Finał w którym główną nagrodą dla zespołu zwycięskiego są bezpłatne noclegi na “Taborze pod Krzywą” przez cały sezon wspinaczkowy 2019. Po Finale odbędzie się ogłoszenie wyników, rozdanie nagród (szacunkowa wartość puli nagród to kwota 8000 złotych) oraz szeroko pojęta integracja.

Zapisy przyjmowane będą już na miejscu, Taborze pod Krzywą, w sobotę 8 czerwca od godziny 8:30 do 9:15.

Szczegóły, w tym program i regulamin, na profilu organizatora.

Brunka
źródło: profile FB La Jura Jura, Big Wall w Sokołach
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum