5 czerwca 2019 08:14

Jonatan Flor powtarza “No pain no gain” 9a+

Hiszpan Jonatan Flor, kojarzony do tej pory głównie z  boulderami (jest dwukrotnym boulderowym mistrzem Hiszpanii, czterokrotnie zdobywał też krajowy puchar), poprowadził swoje pierwsze 9a+, zarazem jedną z najtrudniejszych dróg Rodellaru – No pain no gain.

Jonatan Flor na “No pain no gain” 9a+ (fot. Ignacio Mulero)

No pain no gain to spory przeskok z boulderowego podwórka na długie, wytrzymałościowe wspinanie (choć Flor miał już dwie drogi 9a zrobione w Cuence, w tym Seta Total). Droga sektora Ventanas w Rodellarze,  sięgająca 40 metrów, to popisowa linia Daniela Fuertesa. Hiszpan obił projekt wspólnie z Alejandro Giménezem już kilkanaście lat temu, ale dopiero dwa sezony temu sięgnął łańcucha.

Poniżej Dani Fuertes o swoim życiowym projekcie:

Pochodzący z Walencji Jonatan Flor potrzebował jakiegoś miesiąca na pokonanie No pain no gain. Zrobił jednocześnie najprawdopodobniej czwarte przejście. Jako pierwszy drogę Fuertesa powtórzył jego rodak Gonzalo Larrocha (2017), drugi był nasz zawodnik Piotrek Schab (2018).

A nawiązując do boulderowych wyników Flora, jednym z jego najcenniejszych osiągnięć na tym poletku jest pierwsze powtórzenie problemu Crisis 8C/C+  Nacho Sáncheza w Crevillente.

Brunka
źródło: Desnivel
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum